Dołhobyczów: Brakuje darów na przejście graniczne! Trwa też zbiórka na pieczywo

  • 17.03.2022, 08:52
  • wd
Dołhobyczów: Brakuje darów na przejście graniczne! Trwa też zbiórka na… Fot. Nadesłane
„Wszyscy robią tutaj kawał dobrej roboty, ale brakuje nam podstawowych rzeczy: pampersów, chusteczek, podpasek, soczków, musów i słodyczy dla dzieci, wody w małych butelkach. Prosimy o wsparcie. Bez was nie damy rady” – apeluje Magdalena Fedorowicz, koordynator dostaw na przejściu granicznym w Dołhobyczowie.

Z prośbą o rozpowszechnienie swojej prośby pani Magda napisała do nas w czwartek rano (17 marca). Ma nadzieję, że może ktoś będzie miała możliwość wspomóc punkt, w którym działa. Uchodźców cały czas tam przybywa, a produkty się kończą, mimo że na początku było ich mnóstwo. 

Kilka dni temu koordynatorka w mediach społecznościowych podała też do informacji, że przyda się każda złotówka na pieczywo dla uchodźców. „Udało się znaleźć piekarnię, która będzie nam taniej sprzedawała pieczywo i sortowała je. Potrzebujemy pomocy w finansowaniu tego, bo sami też długo nie damy rady pokrywać kosztów. Cena 30 zł za 50 kg pieczywa. Pieczywo będzie przekazane na granice Zosin – Dołhobyczów” – napisała pani Magdalena.

Jeśli chodzi o zbiórkę darów, to można je dostarczać do magazynu w świetlicy w miejscowości Honiatyn. Za zgodą wójta gminy Dołhobyczów została niedawno udostępniona wolontariuszom. Wcześniej najlepiej skontaktować się z koordynatorem. Numer telefonu do Magdaleny Fedorowicz: 785 559 930.

Link do zbiórki na pieczywo i paliwo: Zakup Pieczywa oraz Paliwa

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oko
Oko 22.03.2022, 10:44
Ktos ma numer telefonu do Sasina? To rzad ma zapewnic pomoc. Zwykli ludzie juz wystarczajaco pomagaja

Pozostałe