Hrubieszów: LHS przywiózł uchodźców z Ukrainy

  • 05.03.2022, 08:00 (aktualizacja 10.03.2022, 10:23)
  • Źródło: KPP Hrubieszów
Hrubieszów: LHS przywiózł uchodźców z Ukrainy Fot. KPP Hrubieszów
W czwartek 3 marca w godzinach wieczornych do hrubieszowskiej stacji LHS przyjechał specjalny pociąg z uchodźcami ze Lwowa. Przyjechało nim do Polski ponad tysiąc osób. Na miejscu wiele służb i wolontariuszy dbało o bezpieczeństwo podróżnych. Kilkaset osób wysiadło na stacji w Hrubieszowie i otrzymało pomoc na miejscu, reszta podróżnych odjechała w kierunku Olkusza.

- Kilkuset podróżnych wysiadło na stacji w Hrubieszowie, gdzie otrzymali niezbędną pomoc. Na wielu uchodźców uciekających przed wojną czekały już rodziny i znajomi, którzy przyjechali z terenu całej Polski, aby zabrać ich do siebie w bezpieczne miejsce. Następnie pociąg odjechał dalej przez Kraków w kierunku Olkusza - poinformowała aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z KPP w Hrubieszowie. 

Na stacji LHS wiele godzin pracowały służby oraz wolontariusze, aby zadbać o bezpieczeństwo i zapewnić podstawowe potrzeby uchodźców, rozdając chociażby ciepłą zupę, herbatę i służąc pomocą jak tylko najlepiej potrafią.

Źródło: KPP Hrubieszów

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sklep MERE
Sklep MERE 08.03.2022, 09:37
To ROSYJSKA sieć handlowa.

Pozostałe