Punkty recepcyjne są przygotowane na przyjęcie zwierząt

  • 04.03.2022, 15:35
  • Źródło: KPP Tomaszów Lub., sierż. szt. Małgorzata Pawłowska
Punkty recepcyjne są przygotowane na przyjęcie zwierząt
W punktach recepcyjnych na terenie powiatu tomaszowskiego codziennie przyjmowanych jest wielu uchodźców uciekających przed wojną. Większość to kobiety i dzieci. Część z nich próbuje uchronić przed wojną także swoje zwierzęta. Punkty recepcyjne są na to odpowiednio przygotowane.

Punkty recepcyjne znajdujące się w Lubyczy Królewskiej i Tomaszowie Lubelskim codziennie odnotowują dziesiątki osób uciekających przed wojną. Uchodźcy z Ukrainy po nawet kilkudniowym oczekiwaniu w kolejce, w strachu i niepewności, mają tam możliwość odpoczynku, otrzymują ciepły posiłek czy podstawową opiekę medyczną. W punktach recepcyjnych rejestrują swój pobyt.

Spora część uchodźców uciekających przed wojną, oprócz podstawowych rzeczy, zabiera ze sobą swoich czworonożnych przyjaciół. Dla nich również przygotowana jest pomoc. W punkcie recepcyjnym w Lubyczy Królewskiej dostępny jest lekarz weterynarii, który czuwa nad zwierzętami. Pamiętajmy, że zwierzęta tak bardzo zależne od człowieka, są również ofiarami wojny.

Policjanci niezmiennie przez całą dobę czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w strefie przygranicznej oraz na terenie całego powiatu tomaszowskiego. Jesteśmy wspierani przez inne służby oraz policjantów różnych pionów. Reagujemy na każde niepokojące sygnały i staramy się, żeby każdy czuł się bezpiecznie.

Źródło: KPP Tomaszów Lub., sierż. szt. Małgorzata Pawłowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe