Uważajcie na drogach

  • 02.04.2017, 10:48 (aktualizacja 02.04.2017, 11:01)
  • mk
Uważajcie na drogach internet
Zrobiło się ciepło, wszyscy poczuli wiosnę i dają gaz do dechy jeżdżąc motocyklem lub samochodem. Policja apeluje o rozwagę na drogach.

Według danych lubelskiej policji, główne przyczyny wypadków w ruchu drogowym to niezmiennie: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielanie pierwszeństwa pieszemu. W roku 2016 na drogach województwa lubelskiego doszło do 1266 wypadków w następstwie, których 178 osób zostało zabitych, a 1487 doznało obrażeń.  W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem motocyklistów.  51 motocyklistów było sprawcami zdarzeń w ruchu drogowym, w których 15 osób zginęło a ponad 90 zostało rannych.

Motocykliści, którzy przestrzegają zasad bezpiecznej jazdy uważają opinie krążące o ich środowisku za bardzo krzywdzące. Wskazują jednocześnie, że większość kierujących motocyklami to prawdziwi pasjonaci, dla których przejażdżka jednośladem to forma relaksu i okazja do spotkań z przyjaciółmi.  Niestety zdarzają się również i tacy amatorzy jazdy na motocyklach, którzy notorycznie łamią przepisy.

Policja podpowiada, żeby zadbać o to, aby być widocznym. Znaczny odsetek wypadków z udziałem motocyklistów jest spowodowany tym, że kierowcy samochodów po prostu ich nie zauważyli. Dlatego jeżdżąc jednośladem, musimy zadbać o to, żeby być widocznym. Zamiast kupować czarny kask warto wybierać jasny. Fluorescencyjne wstawki w kurtce, spodniach, czy na butach sprawią, że zostaniesz szybciej zauważony na drodze. Uważajmy na pieszych. Przepuszczajmy na pasach przechodniów, pokażmy wszystkim, że motocykliści potrafią się zachować kulturalnie.

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
(C)
(C) 03.04.2017, 11:23
niedziela rano wyprawa na giełdę. jedziemy ja z prawej Ona prowadzi. przed nami 4 auta a za nami wideorejestrator zjeżdżamy z wiaduktu w Zawadzie koniec ograniczenia prędkości więc można wyprzedzić. Kierunkowskaz, gaz i nagle przed nami przystępuje do wyprzedzania kierujący 2 auta wcześniej. oczywiście dostało mu się od kierowcy klaksonem, ode mnie stosownym gestem ale od OPELKA za nami zapewne stosownym mandatem i punktami. Pozdrowienia dla kierującego AUDI. :-)

Pozostałe