Oseredek: Po co strażakom topór?

  • 24.02.2022, 07:57
  • wd
Oseredek: Po co strażakom topór? Muzeum Pożarnictwa w Oseredku przybliża muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów związanych z historią pożarnictwa.
W jakich sytuacjach strażakom przydaje się topór, a w jakich sito kominowe? Tego i wielu innych ciekawostek na temat pracy strażaka można się dowiedzieć podczas zwiedzania Muzeum Pożarnictwa w Oseredku.

Zarówno topór, jak i sito kominowe to narzędzia, które od dawna służą strażakom podczas akcji ratunkowych. W Muzeum Pożarnictwa w Oseredku znajdują się na ekspozycjach. Można je zobaczyć, można o nich posłuchać. Od tego roku pracownicy muzeum przedstawiają wybrane eksponaty na swojej stronie internetowej. Co miesiąc prezentują jeden. Eksponatem miesiąca w styczniu było sito kominowe. W lutym jest toporek.

 – Okres jesienno-zimowy zawsze jest mniej aktywny wśród turystów. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą, żeby przedstawiać raz w miesiącu jeden z eksponatów szerszemu gronu za pośrednictwem strony internetowej. Wybieramy przedmioty, które są ciekawe, ale nieznane większości społeczeństwa – mówi Lucyna Łasocha.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe