Co robić w ferie w Zamościu?

  • 08.02.2022, 20:33
  • lew, wd
Co robić w ferie w Zamościu?
Zamojski Dom Kultury oraz Muzeum Arsenał zapraszają dzieci i młodzież do wspólnego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych.

Uczniowie będą mogli spędzić dwa tygodnie ferii w sposób kreatywny. Najmłodszym wraz z opiekunami Zamojski Dom Kultury proponuje zajęcia sensoryczne „Ja to czuję – FAKTURA”. Będzie to okazja, by potrenować zmysły. Każdy z małych odkrywców otrzyma swój zestaw do poznawania. Zajęcia odbędą się 16 lutego 2022 r. o godz. 12, a poprowadzi je Diana Maciąg, która zaproponuje małym odkrywcom podróż po różnościach tego świata. Dzieci będą dotykać, badać, stąpać, podnosić, przerzucać, rozdzielać, cieszyć się i odkrywać. Wszystko z pomocą przygotowanych rozmaitości dotykowych – woreczków, piłeczek, puzzli, ścieżek. Zajęcia dedykowane są dzieciom w przedziale wiekowym 0-2 lata.

Trochę starsze dzieci mogą wybierać spośród warsztatów: interaktywny warsztat o uczuciach (14 lutego, godz. 10.30), projektowanie planszówek (15 lutego, godz. 10), warsztat edukacyjno-plastyczny „Kici kici” (17 lutego, godz. 10.30), warsztat indiański (18 lutego, godz. 12) czy 6J – kulturalna wycieczka do Japonii (19 lutego, godz. 16).

Instruktorzy Zamojskiego Domu Kultury opracowali scenariusze rozwijające umiejętności i talenty, uruchamiające wyobraźnię, przekazujące ciekawostki o świecie i gwarantujące świetną zabawę.

Okres ferii pokrywa się z czasem karnawału, dlatego ZDK zaprasza całe rodziny na „Familijny bal maskowy” (13 lutego o godz. 16). Elementem obowiązkowym wspólnej zabawy są maski (nie tylko sanitarne, ale i artystyczne). Dla najoryginalniej zamaskowanego uczestnika bądź uczestniczki przewidziana jest nagroda. W programie balu znajdziecie zabawy: ruchowe, taneczne, zręcznościowe, plastyczne. Będą też konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek.

Trochę starszych odbiorców naszych propozycji zapraszamy na „Kulturalną randkę” (11 lutego, godz. 18). To spotkanie dla każdego kto szuka bratniej duszy. Dwugodzinny program będzie obejmować gry i zabawy oraz rozmowy według opracowanego scenariusza. W dniach 21-27 lutego przewidziano warsztaty Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna. Bilety wstępu można nabyć w sekretariacie Zamojskiego Domu Kultury oraz na biletyna.pl. Szczegóły na stronie www.zdk.zamosc.pl.

Z kolei w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał spotkania będą we wtorki i czwartki. Zajęcia zajmą około 1,5 godziny (start o 11). Koszt - 8 zł. Obowiązują zapisy poprzez: formularz Google, zgłoszenia można kierować również na adres [email protected] lub telefonicznie 606 845 759.

Harmonogram:

  • 15.02 (wtorek) - warsztaty modelarskie „Zostań Asem przestworzy”. Prowadzone w oparciu o wystawę czasową „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię”, prezentowaną na piętrze zamojskiego Arsenału. Zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat.
  • 17.02 (czwartek) - warsztaty bronioznawcze „Broń produkcji konspiracyjnej”, zakończone grą terenową prowadzoną na stałej wystawie w Pawilonie pod Kurtyną. Rozwiązywanie dopasowanych wiedzą i poziomem zadań pod presją czasu potrafi skutecznie zmobilizować do działania! Będzie to również okazja do sprawdzenia się w roli konspiratora. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat.
  • 22.02 (wtorek) - warsztaty plastyczne „Notatnik konspiratora”. Prowadzone w Pawilonie pod Kurtyną. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat.
  • 24.02 (czwartek) - zajęcia modelarskie „Modelarstwo lotnicze” w zamojskim Arsenale w oparciu o wystawę „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię”. Przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat.
lew, wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe