Zamość: Miasto dokłada do pieca nawet 20 tys. zł

  • 04.02.2022, 22:09
  • wd
Zamość: Miasto dokłada do pieca nawet 20 tys. zł
Czasu na złożenie wniosku na wymianę kopciucha przy wsparciu z budżetu miasta jest niewiele, dlatego lepiej się pospieszyć. Mieszkańcy, zamojskie wspólnoty mieszkaniowe, a także przedsiębiorcy mogą to zrobić między 7 a 25 lutego. Miasto może dołożyć nawet 20 tys. zł.

W tym roku na realizację zadania przeznaczono w budżecie miasta Zamość 360 tys. zł. Osoby fizyczne mogą liczyć na wsparcie wynoszące do 60 proc. kosztów wymiany instalacji, ale nie będzie to jednak kwota większa niż 6 tys. zł brutto. Z kolei wspólnoty mieszkaniowe mogą dostać wsparcie maksymalnie do 40 proc. kosztów i nie większe niż 20 tys. zł brutto. Przedsiębiorcy oraz osoby prawne mogą liczyć na 40-procentowy zwrot kosztów przedsięwzięcia (jednak dostaną zwrot w maksymalnej kwocie 4 tys. zł brutto).

Dotacje dotyczą budynków ogrzewanych paliwem stałym. Wnioski na wymianę pieca będą przyjmowane w Biurze Obsługi Interesanta zamojskiego UM (Rynek Wielki 13).

Miasto Zamość wspiera mieszkańców w pozbywaniu się starych pieców węglowych już kolejny rok. Dotychczas udzieliło dotacji na łączną kwotę prawie 1,8 mln zł. W mieście wymieniono dzięki wsparciu 306 przestarzałych systemów grzewczych. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
adam
adam 05.02.2022, 22:20
będzie eko w Zamościu jak wymienią piece, tylko eko groszek drogo wychodzi

Pozostałe