"Sylwester marzeń" Dwójki na celowniku prokuratury

  • 05.02.2022, 06:00 (aktualizacja 05.02.2022, 11:20)
  • News4Media
"Sylwester marzeń" Dwójki na celowniku prokuratury screen Youtube / Bądźmy razem. TVP
Jeszcze nie ucichło echo afery związanej z rzekomym zawieszeniem wydawcy „Panoramy” po tym, jak ogłosił, kto będzie gwiazdą „Sylwestra marzeń” organizowanego przez TVP, a o imprezie znowu zrobiło się głośno. Tym razem jej organizatorzy będą się tłumaczyli przed prokuraturą w związku z podejrzeniem o naruszenie przepisów.

Na początku tygodnia serwisy informacyjne obiegła informacja, że według ustaleń Presserwisu wydawca Panoramy (TVP2) został zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków. Powodem miało być ogłoszenie przez niego, że gwiazdą „Sylwestra marzeń" z Dwójką będzie Jason Derulo, amerykański twórca i wokalista, zanim zrobił to sam prezes TVP Jacek Kurski. Jak zapewniał Presserwis, tę informację miały potwierdzić dwa źródła.

Teraz przez „Sylwester marzeń” Kurski ma kolejne powody do zmartwień. Prokuratura w Zakopanem rozpoczęła postępowanie po tym, jak wpłynęły do niej zawiadomienia o możliwości złamania przepisów dotyczących walki z pandemią, czyli - zacytujmy Kodeks karny - możliwości sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób w wielkich rozmiarach poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. Zgodnie ze zgłoszeniem liczba uczestników imprezy miała nie przekraczać 30 tysięcy. Szacunkowo wzięło w niej jednak udział o ok. 10 tysięcy więcej osób niż planowano. Ponadto zgromadzeni mieli stosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniego dystansu. Pismo w tej sprawie przesłało do prokuratury warszawskie stowarzyszenie Hejtstop.

Drugie zawiadomienie, które złożyła osoba prywatna, dotyczy naruszenia art. 231 Kodeksu karnego o niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, co mogło działać na szkodę interesu publicznego. Chodzi o nieegzekwowanie od uczestników imprezy noszenia maseczek oraz zachowywanie odpowiednich odległości.

Kto to jest?

Jason Derulo, dawniej Derülo (właśc. Jason Joel Desrouleaux) to amerykański wokalista haitańskiego pochodzenia. Jest producentem muzycznym, tancerzem, choreografem, aktorem i autorem tekstów. Od początku solowej kariery w 2009 r. sprzedał na całym świecie ponad 30 mln singli. Ma na koncie 11 platynowych singli.

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe