Nowe wozy dla strażaków

  • 02.02.2022, 07:24
  • wd
Nowe wozy dla strażaków Fot. Facebook OSP Wasylów Wielki Do OSP Wasylów Wielki należy 20 strażaków, w tym 14 czynnych. Po 4 latach starań wreszcie doczekają się nowego wozu.
456 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych dostaną jednostki OSP z całej Polski. Tylko jeden z nich przyjedzie do powiatu tomaszowskiego, a konkretnie do Wasylowa Wielkiego. Strażacy z tamtejszej jednostki cieszą się, że będą mieli lepszy sprzęt do walki z pożarami.

Dla gminy Ulhówek to duża radość i satysfakcja, bo żadna inna jednostka z terenu powiatu tomaszowskiego nie znalazła się na liście zatwierdzonej 19 stycznia przez Macieja Wąsika, wiceszefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ogółem do jednostek OSP w całym kraju trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Ich łączna wartość wynosi około 383 milionów złotych. W województwie lubelskim przybędzie 41 nowych samochodów. W naszym regionie najwięcej skorzystają strażacy z pow. biłgorajskiego (OSP Rakówka, OSP Sól, OSP Aleksandrów Pierwszy i OSP Turobin). Nowy samochód średni dostanie OSP Bortatycze (gm. Zamość) i OSP Nielisz z powiatu zamojskiego. Żadnego nowego nie będzie na razie w powiecie hrubieszowskim. Strażacy z Wasylowa Wielkiego (gm. Ulhówek) czują się więc jakby wygrali los na loterii. Nowy pojazd do akcji ratowniczo-gaśniczych jest im bardzo potrzebny.

– Staraliśmy się o nowy samochód jakieś cztery lata. I wójt, i komendant z Tomaszowa i my pisaliśmy wnioski, ale co roku pieniądze trafiały do innych jednostek. Myślę, że przy rozdaniu liczyły się wyjazdy. A my w porównaniu np. z OSP Tarnawatka czy Bełżec mamy ich dużo mniej, chociaż bierzemy udział w akcjach gaszenia pożarów, jeździmy do wypadków drogowych, w ubiegłym roku było sporo interwencji z powodu podtopień. Wypompowywaliśmy wodę z piwnic, zabezpieczaliśmy zerwane przez wichurę dachy, ostatnio w jednym z domów zapaliła się sadza w kominie – mówi Łukasz Mucha, prezes OSP Wasylów Wielki. Dodaje, że jego jednostka ma ograniczone pole manewru. Bo chociaż jest w niej 14 czynnych strażaków zawsze chętnych służyć pomocą, to w dalszą trasę nie mają czym pojechać.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe