XXII Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2022. Znamy wyniki

  • 26.01.2022, 16:45
  • ak
XXII Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2022. Znamy wyniki Fot. MDK Zamość
Nie było spotkania na żywo, ale jurorzy bardzo uważnie wysłuchali wszystkich 110 nagranych i przesłanych utworów zgłoszonych do XXII Spotkań z Kolędą i Pastorałką zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Laureatów nagród i wyróżnień wyłonili w kilku kategoriach.

W komisji konkursowej zasiedli: Magdalena Stopa, Ewa Lisak oraz ksiądz Mariusz Skakuj.

Zdecydowali, że w kategorii przedszkolaków główną nagrodę Złotą Gwiazdkę powinna otrzymać Zofia Gura z Przedszkola Integracyjnego „Bambini” w Biłgoraju (op. Justyna Wąsala-Gura). Drugie miejsce zajęła Maja Zaborska z Lublina, a trzecie Anna Subiel z Chełma. Wśród wyróżnionych są: Maria Batalia (Przedszkole Miejskie nr 1 w Zamościu), Aleksandra Jurkiewicz (Przedszkole językowe For kids w Zamościu), Karmen Kowalska, zamościanka reprezentująca Studio wokalne „J’sound” w Lublinie, Blanka Szuba (PM nr 8 w Zamościu) i Rozalia Tabała z Majdanu Sopockiego.

W grupie śpiewających uczniów klas I-III wygrała Paulina Remiśko z Biłgoraja (op. Iwona Remiśko). Srebrną Gwiazdkę otrzymała Antonina Burcon reprezentująca zamojski MDK, a trzecie Aleksandra Szczygielska z Lublina. Laureatki wyróżnień w tej grupie wiekowej to: Luiza Dziduch (Zamość), Lena Jakubus i Julia Krupa (Tomaszów Lubelski), Karol Puchalski (Justynówka) oraz Hanna Wyrzykowska (Janów Lubelski).

Trzy pierwsze miejsce w grupie uczniów klas IV-VIII zajęli młodzi wokaliści spoza naszego regionu: Emilia Głodek, Wiktoria Eliszewicz i Katarzyna Kociubowska. Młodych mieszkańców Zamojszczyzny nie było również wśród wyróżnionych. 

Za to Złota Gwiazdka w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych powędrowała do Edyta Kruszyńska z miejscowości Czarnystok. Drugie miejsce zajęła Kamila Wróblewska z Łabuń, a trzecie wspólnie Katarzyna Gromek, reprezentująca MDK i Aleksandra Wójtowicz, wokalistka Centrum Muzycznego Tryton w Tomaszowie Lubelskim. A wyróżnieni to: Marta Hałasa (Biłgoraj), Krystian Janiuk (Krasnymstaw) i Daria Podpora (Biłgoraj).

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe