Gm. Horodło: Grodzisko po liftingu

  • 26.01.2022, 08:06
  • par
Gm. Horodło: Grodzisko po liftingu
Archeolodzy i wolontariusze z Fundacji Ureusz uporządkowali i zinwentaryzowali cmentarzyska kurhanowe w gminie Horodło i grodzisko w tej miejscowości. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Fundacja Ureusz z Warszawy prowadzi i finansuje projekty badawcze: eksploracyjne, archeologiczne, historyczne oraz  architektoniczne. Na realizację projektu „Dziedzictwo Kulturowe Gminy Horodło” otrzymała grant finansowy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa. W pracach archeologicznych, konserwacyjnych i porządkowych, poza specjalistami z archeologii i wolontariuszami fundacji, wzięli udział także miejscowi pasjonaci historii.

 – Chodzi o mieszkańców, którzy żywo interesują się przeszłością Horodła i innych miejsc w naszej gminie. Były osoby, które pomagały przy pracach archeologicznych, na przykład uczestniczyły w badaniach z własnym wykrywaczem metali prowadzonych przy wałach grodziska w Horodle. Natomiast gmina i tutejszy Gminny Ośrodek Kultury pomogły w badaniach, zapewniając  noclegi osobom pracującym przy projekcie. Gmina przygotowała tablice informacyjne, z których można dowiedzieć się więcej o  grodzisku w Horodle – poinformował nas Krzysztof Ostapiuk z Urzędu Gminy w Horodle.    

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Baba Yaga i Perun
Baba Yaga i Perun 28.01.2022, 16:47
No dobra Goci inne plemiona a gdzie prawdziwa historia mieszkańców? Kto zadbał o to zeby dawne wierzenia były zapomniane? Bo chyba Mieszko w ciągu kilku lat nie stworzył państwa a jakiegoś grodu. Dopytajcie sowietów i niemców gdzie nasza historia. bo Rosje Wiking riuryk założuł i jeszcze pomnik mu postawili. Ród Rurykowiczów. Polska wikingów wynajmowała. To troche prawdy o początkach cywilizacji europejskiej co po latach zaborów była zakłamywana.

Pozostałe