Dołhobyczów: Ukrainiec wiózł do Polski dużą gotówką

  • 25.01.2022, 10:00
  • ak
Dołhobyczów: Ukrainiec wiózł do Polski dużą gotówką Fot. pixabay.com
Sam fakt posiadania pieniędzy problemem nie jest, ale powinno się gotówkę, zwłaszcza jeśli jest spora, zgłosić podczas odprawy na granicy. A obywatel Ukrainy tego nie zrobił. I teraz ma kłopoty.

Cudzoziemiec przekraczał polsko-ukraińską granicę w Dołhobyczowie. Jechał do anszego kraju ze sporymi pieniędzmi. Funkcjonariusze celni znaleźli przy nim równowartość ponad 46 tys. zł.

Zgodnie z przepisami, każdy kto przywozi do Polski lub wywozi z Polski środki płatnicze o równowartości 10 tys. euro lub wyższej ma obowiązek zgłosić to odpowiednim służbom wypełniając deklarację. Zresztą dotyczy to nie tylko gotówki, ale też np. czeków, weksli i itd.

Ukrainiec tego nie zrobił. Twierdził, że nie wiedział, że powinien. To jednak nie zwalnia go z odpowiedzialności. Musiał zapłacić 2,5 tys. zł mandatu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Net for  free
Net for free 31.01.2022, 20:16
Awast bezpłatne skanowanie a co z Kaspersky jak 5 lat temu PiS krzyczał ze tto rosyjska platforma którą rządzi typ z KGB a to była nadroda w konkursie na TVP ? Wirusy w sieci zamieszczają pewnie firny które sprzedają antywirusy dostając w zamian za to możliwośc niekontrolowanego scanowania danych zawartych przez użytkownika.

Pozostałe