Hrubieszów: Od modeli do samolotów

  • 25.01.2022, 07:06
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Od modeli do samolotów Sekcja modelarstwa lotniczego UKS Jedynka wyszkoliła około 200 adeptów konstruowania modeli latających
Zawodnicy hrubieszowskiej "Jedynki" są członkami kadry narodowej reprezentują nasz kraj podczas Mistrzostw Świata i Europy.

Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" w Hrubieszowie świętował 15-lecie działalności. W tym czasie przez klubową modelarnię przewinęło się około 200 modelarzy. Ci najbardziej wybitni osiągnęli sukcesy na skalę europejską, a nawet światową. A jeden z miłośników samolotowego modelarstwa kończy kurs pilotażu samolotów i wkrótce będzie latał liniami pasażerskimi.

Uroczystości 15-lecia sekcji modelarstwa lotniczego przy Uczniowskim Klubie Sportowym „Jedynka” odbyły się pod koniec grudnia w Hrubieszowskim Domu Kultury. Sekcję modelarstwa przy Szkole Podstawowej nr 1 założono w 2006 r. Pomysłodawcą i inicjatorem był instruktor Leszek Kryszczuk. Od tamtej pory sekcja wyszkoliła ponad 200 zawodników, którzy startowali w zawodach modelarskich i konkursach różnych szczebli: w Polsce, Europie i na świecie. Wyróżniający się zawodnicy są członkami Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego i reprezentują nasz kraj podczas Mistrzostw Świata i Europy.

Do najbardziej spektakularnych sukcesów międzynarodowych UKS "Jedynka" można zaliczyć złoty medal podczas Mistrzostw Świata w Kalifornii (USA) w 2019 r. Wtedy na ten sukces polskiej kadry zapracował także hrubieszowianin Piotr Wielosz-Hałasa. A rok wcześniej, w 2018 r., zawodnicy UKS "Jedynka" Dominik Skwarek i Kacper Zbarachewicz razem z innymi reprezentantami Polski wywalczyli mistrzostwo Europy podczas zawodów modeli latających w Bułgarii.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe