Tomaszów Lubelski: Córka wicestarosty będzie doradzać ministrowi Czarnkowi

  • 25.01.2022, 06:18
  • Wioletta Dudek-Ruszel
Tomaszów Lubelski: Córka wicestarosty będzie doradzać ministrowi Czarnkowi Rada Dzieci i Młodzieży RP składa się z 32 członków, po dwóch z każdego województwa.
Maja Korzeń, drugoklasistka z II LO w Tomaszowie Lub., została powołana do Rady Dzieci i Młodzieży RP działającej przy ministrze edukacji i nauki. Nastolatka ma ambitne plany i pomysły na zmiany w szkolnictwie. Czy minister Czarnek się do nich przychyli?

Rada Dzieci i Młodzieży powoływana jest na dwuletnią kadencję. W jej skład wchodzi zawsze po dwóch reprezentantów z każdego województwa. 32 nowych członków szóstej kadencji rady ogłoszono 11 stycznia. W lubelskim powołanie dostał uczeń z Lublina i uczennica z Tomaszowa Lubelskiego – Maja Korzeń.

 – Maja jest uczennicą drugiej klasy o profilu europejskim. Jest bardzo aktywna w szkole, udziela się w samorządzie szkolnym, wyczynowo trenuje karate i ma duże osiągnięcia także o zasięgu ogólnopolskim. To bardzo miła i sympatyczna dziewczyna. Niezmierni miło nam jest, że dostała się do rady. Życzymy jej powodzenia i będziemy ją wspierać – chwali nastolatkę Waldemar Typek, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Sikorskiego. Trzeba dodać, że Maja w karate ma już czarny pas, jest trenerem i uczy maluchy w Przedszkolu "Król Maciuś I" w Tomaszowie.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Wioletta Dudek-Ruszel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
???????????????????????
??????????????????????? 28.01.2022, 15:06
Kasta PISOWSKA obstawia każde koryto .Powalony kraj i jak tu żyć ?????????????????????????????????????????????????????????


marioszki sowieckie
marioszki sowieckie 28.01.2022, 17:13
Dobrze sie czujesz ? AmberGold pryekrtz y LOT z synem Ptuska spoty z Pytinem o czym ty piszesz_
x
x 27.01.2022, 23:13
jak to mowia rodzina na swoim
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 26.01.2022, 06:52
No a my słowianie chrześcijanie nie omieszkamy na Niej powiesić parę ,,psów''. Nie powiesimy ?

Pozostałe