WOŚP 2022: Orkiestra zagra już po raz 30!

  • 25.01.2022, 06:00
  • ak, wd, par
WOŚP 2022: Orkiestra zagra już po raz 30! Fot. A. Szewc/Archiwum W zamojskim sztabie zarejestrowanych jest ponad 390 wolontariuszy, ale osób zaangażowanych w Finał WOŚP, jak podkreśla Magdalena Cieplechowicz-Buczak (na zdjęciu druga z prawej) jest dużo, dużo więcej.
Koncerty, licytacje, kiermasze, przejażdżki samochodami i wiele, wiele innych atrakcji przygotowano na tegoroczny, jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oj, będzie się działo w całej Polsce, również w mniejszych i większych miejscowościach w naszym regionie. Na ulice wyjdą, jak zawsze wolontariusze z puszkami. Nie omijajcie ich!

Zamość i okolice

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 30 stycznia. Ale w Zamościu już wcześniej będzie się działo. Od poniedziałku 24 stycznia w galeriach handlowych Twierdza i E.Leclerc są otwarte "Kiermasze dla serduszka", które obsługują panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Zamość.

– Jeśli więc ktoś w finałowy weekend nie będzie mógł być z nami, zapraszamy wcześniej, by wesprzeć Orkiestrę – zachęca Magdalena Cieplechowicz-Buczak, szefowa zamojskiego sztabu WOŚP, który jak zwykle zawiązał się przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego. Tym razem zarejestrowanych zostało dokładnie 392 wolontariuszy. Ale osób zaangażowanych w przygotowania do wydarzenia i jego organizację jest dużo, dużo więcej.

WOŚP Zamość 2022 - PEŁNY PROGRAM

Na dzień przed wielkim finałem (w sobotę, 29 stycznia, od godz. 14 do 17) w gościnnych progach Galerii Twierdza w Zamościu odbędzie się pierwszy z dwóch koncertów pod hasłem "MDK i Przyjaciele". Liczne występy przeplatane będą licytacjami. Podobnie ma wyglądać niedziela, gdy koncerty ruszą o godz. 10.30 i potrwają do wieczora.

– A od godz. 8 rano do 20 wieczorem na ulicach kwestować będą wolontariusze. Będzie ich można spotkać zresztą nie tylko w Zamościu, bo razem z nami gra Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Krasnobród i gmina Zamość – podkreśla szefowa zamojskiego sztabu WOŚP.

Jeśli ktoś z wolontariuszy zmarznie, to ogrzać się będzie mógł w siedzibie zarządu osiedla Kilińskiego, który przygotuje ciepłe pomieszczenia, ale również gorące napoje, przekąski i słodycze. To miejsce (ul. Kilińskiego 1 B) będzie otwarte w niedzielę od godz. 10.

Na 30. Finał WOŚP zamojski sztab ma dużo więcej atrakcji. To m.in. niedzielny (godz. 17) koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna", który odbędzie się w Zamojskim Domu Kultury, a towarzyszyć mu mają licytacje, słodka kawiarenka i kiermasz.

– Dla WOŚP gra też Stowarzyszenie 4x4, organizując rajd terenówek, a strażacy z OSP w Stabrowie i Jarosławcu rozłożą się przed Galerią Twierdza. Będą pokazy sprzętu, grochówka i możliwość zrobienia zdjęć w strażackich pojazdach – wylicza Magdalena Cieplechowicz-Buczak.

Od przeszło miesiąca trwają również aukcje na portalu allegro.pl. Do wylicytowania jest tam mnóstwo najróżniejszych przedmiotów, m.in. vouchery, koszulki, odzież, gipsowe figurki, biżuteria, obrazy, makramy oraz wiele orkiestrowych gadżetów. Wesprzeć Orkiestrę Jurka Owsiaka można również wpłacając pieniądze do e-skarbonki uruchomionej przez Sztab 535 Zamość.

A jak WOŚP zagra w pozostałych powiatach? szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak, wd, par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Społecznik
Społecznik 31.01.2022, 20:39
Przykładowo jak bym chciał wynająć budynki społeczne np HDK na jakąś gufnianą zbiórkę kasy z np fundacj Help co wyrokami prokuratury spiedoliła z kasą https://gazetawroclawska.pl/fu… to ile bym płacił za wynajem? Ile pani Burmistrz lekką ręką wydała na WOŚP ?
Nie głosuje  na   Siemaka  a  na  ludzi  co wzbogacą region
Nie głosuje na Siemaka a na ludzi co wzbogacą region 31.01.2022, 20:28
Rada miasta powinna rozliczyć WOŚP ile mieszkańcy na to wydali!!!!!!!
miłośnik tęczy i ogólnie
miłośnik tęczy i ogólnie 30.01.2022, 17:31
Ja bym kubek zespołu Enej kupił promowanego swojego czasu w niezależnych tv https://wpolityce.pl/kultura/6…
10tyś od  Burmistrz  dziękujemy !!!!!!!
10tyś od Burmistrz dziękujemy !!!!!!! 30.01.2022, 16:56
Widzę jednocześnie trwa kampania wyborcza. Pani Burmistrz coś chyba 18tyś miesięcznie zarabia ? Ciekawe ile przeznaczy na WOŚP 10 tyś jak da to 8 jej zostanie a to po wyżej średniej hrubieszowskiej.
Prosze o sprawozdanie możnych z wydatków na WOŚP na mieszkańca i datków…
Prosze o sprawozdanie możnych z wydatków na WOŚP na mieszkańca i datków możnych co to zaprosili !!!!!!!!!!!!! 31.01.2022, 20:25
Burmistrz to ma gest zaprosić na swój koszt WOŚP i jeszcze wpłacić tyle kasy . Kobieta z klasą hahahahah . A tak serio ile dała z tych nwm 18 tyś ile zarabia ka mieszkańcach ? Czy datki takich nie obowiązują bo sami są sponsorowani z miejskiej kasy ?
Sponsor
Sponsor 28.01.2022, 14:12
Fundacja Złoty Melon. Wygoglujcie jak synalek z resortwej rodziny dorobił się- https://tvrepublika.pl/czemu-o… no i złoty melonik - https://www.bankier.pl/wiadomo…

Pozostałe