Zamość: Zuchwały złodziej zatrzymany. Okradał ludzi i sklepy

  • 23.01.2022, 09:48
  • ak
Zamość: Zuchwały złodziej zatrzymany. Okradał ludzi i sklepy Fot. policja.pl
Na ulicach okradał przechodniów, a z drogerii usiłował wynieść perfumy. Brał również udział w rozboju. Policjanci z Zamościa zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zaczęło się od tego, że mundurowi zostali wezwani do sklepu, gdzie młody człowiek wszczął awanturę z personelem po tym, jak został przyłąpany na kradzieży perfum wartych prawie 600 złotych. Policjanci przy okazji ustalili, że sprawca miał wspólnika, który stał na parkingu, obserwował sytuację przez witrynę i sprawdzał, czy kradzież idzie zgodnie z planem.

Zatrzymani zostali obaj. To mieszkańcy Zamościa w wieku 22 i 28 lat. Obaj byli wówczas nietrzeźwi. Starszy z mężczyzn nie chciał początkowo podać funkcjonariuszom swoich prawdziwych danych. Kłamał, bo wiedział, że jest przez policję poszukiwany. Kryminalni typowali go jako sprawcę rozboju oraz dwóch kradzieży, do których doszło ostatnio w Zamościu.

– Rozbój miał miejsce w czasie libacji alkoholowej. Trzej mężczyźni zażądali od 33-letniego współbiesiadnika pieniędzy, kiedy odmówił pobili go i zabrali mu 170 złotych, alkohol oraz paczkę papierosów. Dwóch 27-letnich podejrzanych mundurowi zatrzymali zaraz po zdarzeniu. Przedstawiono im wówczas zarzuty rozboju. Kryminalni ustalili również, że trzecim podejrzanym jest 28-latek z Zamościa. Pracowali nad tym, aby go zatrzymać – tłumaczy Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że ten sam mężczyzna był sprawcą grudniowych kradzieży. Obie były szczególnie zuchwałe. Na ul. Hrubieszowskiej sprawca podbiegł do 71-latki i wyrwał jej torebkę, w której kobieta miała telefon oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Kilka dni później na ulicy Wyszyńskiego w podobny sposób zabrał 56-letniemu mężczyźnie torbę, w której były dokumenty, klucze oraz 20 złotych.

– Zebrane przez policjantów dowody i ustalenia mundurowych pozwoliły na postawienie 28-latkowi zarzutów. Usłyszał je w piątek. Odpowie za próbę kradzieży perfum w drogerii, rozbój oraz dwie kradzieże zuchwałe. Policjanci i prokurator wnioskowali do sądu o zastosowanie wobec 28-latka tymczasowego aresztowania, jednak sąd zdecydował, że podejrzany zostanie objęty innym środkiem zapobiegawczym - policyjnym dozorem – podsumowuje policjantka.

Za kradzieże grozi do 8 lat więzienia, za rozbój nawet 12.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jas
Jas 23.01.2022, 19:33
Jedyna sluszna kara to obciac rękę. Po wyjściu na wolnnos nie bedzie kradł.
Anna
Anna 23.01.2022, 12:45
Smutna wiadomość: 13 stycznia zmarł pochodzący z Zamościa były wokalista grupy VOX Andrzej Kozioł. Występował od początku istnienia grupy którą założył Witold Paszt. Po latach odszedł z zespołu, zamieszkał w Warszawie. Zmarł po długiej chorobie. msza pogrzebowa odbędzie się w zamojskiej katedrze o godz.13.00 w najbliższy wtorek RIP

Pozostałe