Ważny apel w sprawie obowiązkowych szczepień. Takiego głosu jeszcze nie było

  • 21.01.2022, 09:00
  • News4Media
Ważny apel w sprawie obowiązkowych szczepień. Takiego głosu jeszcze nie… iStock
Dotychczas takich głosów w sprawie obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 jeszcze nie było. Głos zabrali wspólnie pracodawcy i związkowcy.

„Apelujemy do rządzących o wprowadzenie obowiązkowych, powszechnych, z wyjątkiem osób posiadających przeciwskazania medyczne, szczepień przeciwko COVID-19 oraz wprowadzenie preferencji dla zaszczepionych” - czytamy w komunikacie Rady Dialogu Społecznego. To przełomowe wystąpienie, bo jego autorami są zarówno zasiadający w radzie pracodawcy i związkowcy.

Autorzy tego wystąpienia podkreślają, że najlepszą metodą walki z chorobami zakaźnymi, w tym przeciw COVID-19, są szczepienia. Przypominają, że obecnie nie są one obowiązkowe poza sektorem ochrony zdrowia (będą od 1 marca). Pracodawcy i związkowcy dodają, że doświadczenia europejskie świadczą o tym, że przyjmowanie preparatów ochronnych pomaga. Z przedstawionych danych wynika, że w UE zaszczepiło się już 77 proc. osób. W Polsce 54 proc. To, zdaniem autorów dokumentu, jest zagrożeniem dla wydolności naszego systemu ochrony zdrowia.

„Statystyki są bezwzględne. Wśród hospitalizowanych i umierających 90 proc. to osoby niezaszczepione. Nie ma jeszcze dzisiaj skutecznych leków. W tej sytuacji najskuteczniejsze jest zapobieganie” - czytamy.

Rada Dialogu Społecznego to - przypomnijmy - specjalne forum współpracy i dyskusji pracodawców, pracowników i rządu.

W tym tygodniu rząd przyjął projekt ustawy o weryfikacji covidowej. W komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów czytamy: „(...) pracodawca będzie mógł żądać od pracownika lub osoby pozostającej w stosunku cywilnoprawnym z tym pracodawcą okazania informacji o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19, posiadaniu ważnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub informacji o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2”.

 

 

 

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 murzyn  w POLSCE
murzyn w POLSCE 21.01.2022, 19:55
Praca na czarno i po sprawie
Amantadyna dziaka
Amantadyna dziaka 21.01.2022, 17:45
Amantadyna zjedzcie i wam minie covid
Khorba
Khorba 21.01.2022, 17:44
Na jakiej podstawie zmuszają ludzi do szczepień się ekspertem medycznym. Coronavirus to żadna pandemia śmiertelność globalną to 0,15 %

Pozostałe