Zamość: Olimpijskie awanse uczniów I LO

  • 20.01.2022, 09:00
  • ak
Zamość: Olimpijskie awanse uczniów I LO
Spora grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu awansowała do etapów okręgowych olimpiad przedmiotowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Na awans zapracowali sobie m.in. wychowankowie Andrzeja Mazurkiewicza, którzy przeszli dalej w LXXI Olimpiadzie Fizycznej: Dawid Duda, Zofia Gnieciak, Aleksandra Grosman, Wiktor Hołys, Rafał Pieczykolan, Dominik Ptak, Szymon Smoła, Konrad Teterycz, Patrycja Wybranowska.

Natomiast Zofia Iwaniec, uczennica Krzysztofa Linka wywalczyła awans do etapu okręgowego 73. Olimpiady Matematycznej.

Sukcesy mają na koncie również humaniści z I LO. Do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowali się: Jessica Bartnik, Luiza Antończak (opiekun Beata Wasilewska-Wnuk) oraz Milena Kowalczyk, Natalia Pytlowska i Hubert Sobestiańczuk (opiekun Beata Hawrylak).

W konkursach brali też udział pasjonaci historii, wychowankowie Michała Pałczyńskiego. I też mają się czym pochwalić. Hubert Sobestiańczuk znalazł się w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy Historycznej, a w zawodach okręgowych uczestniczyli także: Aleksandra Hasiec i Bartłomiej Szponar. Ich szkolny kolega Patryk Dubas weźmie udział w etapie okręgowym XV Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Ten uczeń wraz z Moniką Kur, Jakubem Rzemieniukiem i Bartłomiejem Szponarem awansował do II etapu ustnego na poziomie okręgowym XLVIII Olimpiady Historycznej.

Z kolei Marta Grajeta, uczennica Doroty Wiśniewskiej-Brogowskiej zakwalifikowała się do części ustnej drugiego etapu XLVI Olimpiady Języka Angielskiego. Sukces jest tym większy, że tak wysoko w kwalifikacjach tego konkursu nie dotarł już od wielu lat żaden uczeń tej szkoły.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe