Zamość: Prezydent podzielił pieniądze na sport. Kto dostał najwięcej, kto najmniej?

  • 19.01.2022, 13:00
  • ak
Zamość: Prezydent podzielił pieniądze na sport. Kto dostał najwięcej,… Fot. pixabay.com
Agros, Hetman, Padwa – te trzy kluby sportowe otrzymały od prezydenta miasta najwyższe dotacje na swoją działalność w 2022 roku. Łącznie do podziału był 1 mln 480 tys. zł.

Dotacje podzielono w konkursie. Najwyższa, w wysokości 440 tys. trafi do Klubu Sportowego Agros Zamość na realizację programu "Trenuj z nami po zdrowie i sukces". Niewiele mniej - 410 tys. zł otrzyma Stowarzyszenie K.S. Hetman Zamość na szkolenie, przygotowanie i udział w rozgrywkach ligowych. Natomiast 270 tys. zł trafi do klubu Padwa Zamość. 

Kolejne na liście są Autonomiczna Młodzieżowa Sekcja Piłki Nożnej Hetman Zamość (55 tys. zł),Diecezjalny Klub Sportowy Gaudium (45 tys. zł) i Akademicki Uczniowski Klub Sportowy Trefl (40 tys. zł), Zamojskie Towarzystwo Tenisowe Klub Tenisowy Return (37 tys. zł), Uczniowski Klub Judo Legion (28 tys. zł), Autonomiczna Sekcja Bokserska Klub Sportowy Hetman (25 tys. zł), a po 14 tys. zł mają otrzymać: UKS Optima, UKS Kiko, UKS III LO i UKS Sorga. Z kolei dotacje w wysokości 10 tys. zł trafią do: UKS Mechanik, Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego i Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Pozostałe kluby i stowarzyszenia mogą liczyć na kilkutysięczne wsparcie. Najniższe, w wysokości 2,4 tys. zł otrzyma Lubelskie Stowarzyszenie Sportów Bilardowych, które ma zorganizować Mistrzostwa Zamościa w Pool Bilard.

Pełna lista dotacji dostępna w załączniku poniżej.

 

ak

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 21.01.2022, 09:02
Orka została zatopiona. Zero złotych. Prezesi Fundacji Hetman niech wreszcie rozliczą się z pół miliona i będzie więcej na sport, albo na inne potrzeby.
Turkuć
Turkuć 20.01.2022, 19:56
No prezesowa! Żyć nie umierać.

Pozostałe