Gm. Grabowiec: Chciała pomóc kuzynowi i teraz żałuje

  • 19.01.2022, 09:00
  • ak
Gm. Grabowiec: Chciała pomóc kuzynowi i teraz żałuje Fot. pixabay.com
900 złotych straciła mieszkanka gminy Grabowiec, gdy postanowiła pomóc kuzynowi. Ale nie dlatego, że krweny był nieuczicwy, po prostu oszust poprosił o wsparcie w jego imieniu.

Za pomocą komunikatora na portalu społecznościowym 24-latka dostawła wiadomość z prośbą o opłącenie przesyłki. Wygenerowała więc kod BLIK i przelała 500 złotych. Za moment otrzymała kolejną prośbę, tym razem o 400 złotych. Znów pomogła. Zorientowała się, że coś nie gra, gdy przyszła trzecia, podobna wiadomość. Na dodatek jej siostra ostrzegła, by na prośby kuzyna nie odpwoiadać, bo ktoś się pod niego podszywa.  

Niestety, było już za późno na odzyskanie pieniędzy. Kobiecie nie zostało nic innego, jak zgłosić sprawę policji.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe