Te buty kosztowały 29-latka ponad... 7 tys. zł

  • 19.01.2022, 05:42
  • ak
Te buty kosztowały 29-latka ponad... 7 tys. zł Fot. pixabay.com
Nie wydał pieniędzy, zostały mu ukradzione. 29-latek z gminy Zamość stracił przeszło 7 tys. zł, gdy chciał w internecie sprzedać buty robocze.

Mężczyzna został oszukany w identyczny sposób, jak wiele innych osób wcześniej. Gdy zamieścił w internecie swoją ofertę, szybko znalazł się kupiec. Przez komunikator skontaktowała się z nim osoba zainteresowana kupnem. Korespondowali kilka dni, w końcu ustalili cenę. Wtedy sprzedający od kupującego otrzymał link, który miał mu umożliwić odebranie pieniędzy.

Niestety, mężczyzna niczego nie przeczuwając kliknął w niego, a później wprowadził wszystkie dane ze swojej karty płatniczej.

– Następnie próbował zatwierdzić formularz, jednak wydawało się mu, że transakcje były odrzucane. Podjął kilka takich prób zatwierdzenia. Jak się okazało w tym czasie oszust wyczyścił konto 29-latka, przelewając zgromadzone tam pieniądze na inne konto – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Pokrzywdzony stracił ponad 7000 złotych.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BuuuM
BuuuM 20.01.2022, 08:27
Mam pytanie tyle tych oszustw jest .Czy chociaż jedna sprawa została wyjaśniona?A pokrzywdzony odzyskał pieniądze?

Pozostałe