Pow. tomaszowski: Covid liczy na strażaków

  • 20.01.2022, 06:03
  • m
Pow. tomaszowski: Covid liczy na strażaków W ubiegłym roku tomaszowscy strażacy aż 195 razy wyjeżdżali gasić pożary.
W powiecie tomaszowskim pożarów w ub. roku było mniej niż rok wcześniej i na szczęście nikt w nich nie stracił życia. Mniej też było tzw. miejscowych zagrożeń i fałszywych alarmów, ale i tak był to dla tomaszowskich strażaków pracowity rok, a na „optymistyczne” statystyki spory wpływ miały działania związane z pandemią COVID-19.

Ze statystyk, które opracowano w Komendzie Powiatowej PSP w Tomaszowie Lubelskim wynika, że w ubiegłym roku tomaszowscy strażacy interweniowali 899 razy. W większości były to tzw. miejscowe zagrożenia (673). Pożarów było 195, a fałszywych alarmów 31. Ogółem tych zdarzeń było o 378 mniej niż rok wcześniej (to prawie 29, 7 proc.). W tym o 61 mniej pożarów, o 311 mniej miejscowych zagrożeń i o 7 mniej fałszywych alarmów.

Warto pamiętać, że strażacy nie tylko gaszą pożary. Interweniują też w ramach tzw. miejscowych zagrożeń tj. m.in. pomagają przy kolizjach i wypadkach drogowych, usuwają z domów gniazda owadów błonkoskrzydłych, pomagają przy usuwaniu skutków wichur czy intensywnych ulew. W czasie pandemii doszło do tego jeszcze przeciwdziałanie zagrożeniom epidemiologicznym tj. rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe