Tarnogród: Młodzi strażacy ślubowali

  • 22.01.2022, 09:09
  • lew
Tarnogród: Młodzi strażacy ślubowali Dziewczęta garną się do straży (w MDP jest ich 7). Przy OSP w Tarnogrodzie działa również Kobieca Drużyna Pożarnicza.
Czternaścioro nastolatków z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Tarnogrodzie złożyło ślubowanie. Wszyscy mają zadatki na dobrych strażaków.

Do ślubowania doszło podczas walnego zebrania sprawozdawczego członków OSP w Tarnogrodzie. Otworzył je Zdzisław Artur Seroka, prezes jednostki, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. burmistrz i jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Tarnogrodzie Paweł Dec, zastępca komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju mł. bryg. Tomasz Kozioł, kierownik Posterunku Policji w Tarnogrodzie st. asp. szt. Adam Szulc, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnogrodzie Dariusz Dołomisiewicz oraz honorowi członkowie OSP Tarnogród.

Podczas zebrania zaprezentowano m.in. sprawozdanie z działalności jednostki, zaprezentowano plany oraz jednogłośnie przyjęto regulamin Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, w której udziela się 15 osób (7 dziewcząt i 8 chłopców).

OSP w Tarnogrodzie liczy 66 członków, w tym 44 zwyczajnych. W działaniach ratowniczo-gaśniczych może brać udział 37 osób. Przy jednostce działa również Kobieca Drużyna Pożarnicza, licząca 3 druhny.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sceptyczny
sceptyczny 23.01.2022, 15:05
przeciez to dzieci. oni maja walczyc z ogniem? przeciez bedzie tak jak w komediach: wąż z wodą pod cisnieniem wyniesie ich w powietrze, nie utrzymają go
Opiekun
Opiekun 23.01.2022, 15:16
Sceptyczny. ,,Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza" Oni przygotowują się do bycia strażakami. Strażakami stają się po osiągnięciu 18 lat i zdaniu odpowiednich egzaminów

Pozostałe