Badminton: Liczą się zwycięstwa

  • 23.01.2022, 06:01
  • MaSzt
Badminton: Liczą się zwycięstwa Fot. pixabay.com
Badmintoniści Kiko Zamość wygrali w Nowej Dębie dwa kolejne mecze ligowe, ale nie zdobyli tam kompletu sześciu punktów. Jedyny w tym sezonie punkt zdołała zamościanom „urwać” Rakieta Tarnów.

Po dziesięciu kolejkach Kiko Zamość prowadzi w tabeli ligi karpackiej, jednak nie może już się poszczycić kompletnym dorobkiem punktowym, mimo wszystkich zwycięskich meczów. W sobotę, 15 stycznia w Nowej Dębie zamojscy badmintoniści najpierw wygrali 5:2 z Rakietą Tarnów, a później 7:0 ze Skarbkiem Gogołów. Ten pierwszy sobotni mecz dał zamościanom dwa punkty (rywale dostali jeden), drugi – komplet trzech punktów.

– Mecz z Rakietą Tarnów był dosyć wyrównany, choć to my uchodziliśmy za faworyta. Wystawiliśmy mocny skład, ale rywale zaprezentowali się z dobrej strony. W drugim spotkaniu, ze Skarbkiem Gogołów, nie pozostawiliśmy złudzeń dużo niżej notowanemu przeciwnikowi, kto jest lepszy. Nie mieliśmy w tym meczu żadnych problemów. Nie zdobyliśmy w Nowej Dębie kompletu punktów, ale nie robimy z tego tragedii, bo najważniejsze są zwycięstwa. Wygraliśmy dotąd wszystkie dziesięć meczów, jesteśmy liderem tabeli. Do fazy play-off zakwalifikują się cztery najlepsze zespoły, więc jeśli nadal będziemy ogrywali rywali, to zachowamy miejsce w finałowej czwórce. W Nowej Dębie podobała mi się oprawa organizacyjna zawodów. Było wielu sędziów, panowała odpowiednia atmosfera. Fajnie mi się tam grało, właśnie ze względu na otoczkę rywalizacji. Takiej nigdy wcześniej nie spotkałem na żadnym meczu – mówi Kamil Zawada, zawodnik Kiko.

W meczu z Rakietą Zawada wygrał dwa pojedynki, rywala ograł też Daniel Gujski, a po punkcie dołożyły pary deblowe. Partnerem Zawady był Łukasz Woźniak, a Gujskiego – Bartłomiej Woźniak. Pojedynki przegrali obaj Woźniakowie. Z kolei w spotkaniu ze Skarbkiem Gujski zdobył 2,5 punktu (rozegrał dwa pojedynki i mecz deblowy), a pozostali trzej zawodnicy – po 1,5 punktu (każdy z nich zaliczył jeden pojedynek i jeden występ w deblu).

Następne dwie kolejki rozgrywek ligi karpackiej zaplanowane zostały na 12 lutego (sobota). Obowiązki gospodarza wszystkich meczów pełnił będzie klub z Zamościa, jednak zawody odbędą się w Straszęcinie. Tam też 12 marca (sobota) rozegrane zostaną kolejki numer trzynaście i czternaście, kończące sezon zasadniczy. Turniej finałowy play-off przewidziany został na 2 kwietnia (sobota) w Tarnowie. W lutym rywalami Kiko będą Stal Nowa Dęba (początek meczu o godz. 9.30) i Badmin Zarzecze (godz. 12), zaś w marcu – Team Tarnowiec i Badminton Academy Rzeszów.

 

KARPACKA LIGA BADMINTONA

TABELA PO 10 KOLEJKACH

1. UKS Kiko Zamość#10#29#10-0#66-4

2. Stal Nowa Dęba#10#27#9-1#64-6

3. Badminton Academy Rzeszów#10#21#7-3#47-23

4. Rakieta Tarnów#10#19#6-4#42-28

5. Team Tarnowiec#10#11#4-6#27-43

6. Rakieta II Tarnów#10#6#2-8#13-57

7. Badmin Zarzecze#10#5#2-8#16-54

8. Skarbek Gogołów#10#2#0-10#5-65

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe