Lekkoatletyka: Przygoda w Rzeszowie

  • 22.01.2022, 05:59
  • MaSzt
Lekkoatletyka: Przygoda w Rzeszowie
W Rzeszowie oddano do użytku nową halę lekkoatletyczną. W pierwszych po otwarciu obiektu zawodach startowali młodzi sportowcy Kiko Zamość. Najlepiej wypadła niespełna 15-letnia Natalia Sokołowska, która w finale konkursu pchnięcia kulą, w halowych mistrzostwach woj. podkarpackiego juniorów do lat 18, poprawiła swój rekord życiowy i zajęła ósme miejsce.

W sobotę, 15 stycznia w nowo powstałej hali lekkoatletycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego rozegrane zostały pierwsze zawody – halowe mistrzostwa woj. podkarpackiego juniorów do lat 18 i 20 w lekkoatletyce. Wzięło w nich udział 230 lekkoatletów z piętnastu klubów podkarpackich, a wśród nich wychowankowie Kiko Zamość, gościnnie reprezentujący Międzyszkolny Uczniowski Klub Lekkiej Atletyki Dębica Korzeniowski.pl. Ósme miejsce w finale konkursu Under-18 w pchnięciu kulą o wadze 3 kg zajęła Natalia Sokołowska. Zamościanka uzyskała wynik 8,68 m, poprawiając swój rekord życiowy. Konkurencje wygrała Anna Kicińska z UKS Tempo 5 Przemyśl (wynik 14,23 m), drugie miejsce zajęła Oliwia Wołoszyn ze Stali Stalowa Wola (10,56 m), a trzecie – Julia Sieńko z Resovii (9,94 m). Warto podkreślić, że Natalia Sokołowska 27 lutego skończy 15 lat, w Rzeszowie rywalizowała z zawodniczkami starszymi o dwa lata.

W pchnięciu kulą 5-kilogramową, w zmaganiach juniorów do lat 18 startowali natomiast Krystian Dyjak i Kamil Fusiara. Zamościanie uzyskali odpowiednio wyniki 8,82 m i 8,40 m, które dały im dziewiąte i jedenaste miejsce w gronie czternastu startujących. – Moi podopieczni pojechali do Rzeszowa przede wszystkim po to, żeby zobaczyć ten piękny, nowy obiekt lekkoatletyczny, a także – by zaznaczyć swoją obecność w podkarpackiej lekkoatletyce. Wyniki nie były tak ważne, jak przygoda w nowoczesnej hali, jednak „życiówka” Natalii cieszy – mówi Sławomir Moździoch, wychowawca młodych sportowców Kiko.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe