Zamość: Niech zebra wygląda jak zebra

  • 18.01.2022, 08:24
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Niech zebra wygląda jak zebra Według części radnych znaki poziome (pasy) są słabo widoczne.
Czy przy ul. Łukasińskiego pasy na przejściach dla pieszych będą bardziej widoczne?

Jedno przeniesiono w inne miejsce, drugie powstało tam, gdzie wcześniej na dziko przechodzono na drugą stronę ulicy. Czy są dobrze oznakowane? O tym dyskutowano na grudniowej sesji, a radna Agnieszka Klimczuk złożyła interpelację w sprawie wyraźnego oznaczenia poziomego przejść dla pieszych w obrębie Starego Miasta.

W szczególności chodzi o ul. Łukasińskiego, która w ub. roku została przebudowana. „Informuję, że nawierzchnia ulicy i poprzeczne pasy oznaczające przejścia zostały wykonane z kostki brukowej. Niestety, kolor kostki tworzącej pasy na przejściach nie jest zbyt kontrastowy w stosunku do pozostałej nawierzchni i pasy są słabo widoczne zarówno od zmierzchu do świtu, jak również w pochmurne dni” – czytamy w interpelacji radnej Agnieszki Klimczuk.

Radna zwróciła się o wykonanie dobrze widocznych oznaczeń poziomych, które zapewnią dobrą widoczność przejść przez całą dobę oraz wysoki współczynnik odblaskowości nawet podczas opadów deszczu i śniegu.

„Obecnie funkcjonujące oznakowanie przedmiotowych przejść w ocenie mojej, innych mieszkańców i innych ich użytkowników – nie zapewnia należytego bezpieczeństwa pieszych” – czytamy dalej.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kaskader
kaskader 18.01.2022, 17:24
Trzeba robic przejscia... tak...

na kazdym mozliwym przejsciu dla pieszych w ZAMOSCIU znajdzie sie taki ananas co nawet łbem nie spojrzy prawo i lewo tylko klapki na oczy i przechodzi pomimo ze jedzie auto z predkoscia zazwyczaj 50-55km/h umówmy sie są sytuacje gdzie pieszy nagle wchodzi na pasy i wtedy jest bardzo nieprzyjemnie i czasami dochodzi gra słowna z obu stron w bardzo obraźliwym przekazie xDD nie radzę zaczynać

BMW DRAJWER was obserwuje
Je
Je 18.01.2022, 15:52
Super że ktoś się wziął za to przejście . Kiedyś ono było w tym newralgicznym miejscu zaułkiem - a gdzie jest bezpieczeństwo przechodnia !!! i rowerzystów.Tam go Nie Powinno BYC!!!!!.Jeszcze jest jeden kawałek ulicy .Sądowa gdzie na odcinku +/- 500m , jest 5 przejść dla pieszych czy to normalne? Proponował bym przestudiować i ok 1/3 przejść zlikwidować dla baspieczenstwa obustronnego.

Pozostałe