Zamość: Dlaczego nie dostali nagród?

  • 18.01.2022, 07:57
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Dlaczego nie dostali nagród? Fot. pixabay.com Specjalne nagrody motywacyjne w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym otrzymał w grudniu co trzeci policjant.
Nad tym głowią się żony zamojskich policjantów, które zwróciły się do naszej redakcji o „nagłośnienie sprawy”. Sprawdziliśmy o co chodzi i zwróciliśmy się do policji o zajęcie stanowiska.

„Jesteśmy żonami i matkami dzieci policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu i chcemy zająć stanowisko w związku z niesprawiedliwym w naszej ocenie podziałem tzw. nagród mikołajkowych” – czytamy w liście, który dotarł do naszej redakcji.

Nikt się pod nim nie podpisał. Powód? „Nasza anonimowość i dyskrecja związane są z troską o naszych mężów (…)”.

Według autorek, ich mężowie dlatego zostali pominięci przy podziale nagród, bo we wrześniu przebywali na L4. Ale nie wszystkich funkcjonariuszy w ten sam sposób potraktowali komendant zamojskiej policji i naczelnik wydziału, bo „spośród tych, którzy byli we wrześniu na zwolnieniach, wybrali grupę osób, która zasługiwała na nagrody”.

Autorki podnoszą, że w nieludzki sposób ukarano ich mężów przed świętami Bożego Narodzenia. Uważają, że przy podziale nagród doszło do nierównego traktowania podwładnych.

List tej samej treści miał trafić do komendanta zamojskiej policji i naczelnika wzmiankowanego wydziału. Co oni na to?

Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
petent
petent 07.04.2022, 18:04
i bardzo dobrze dzwonię od dwóch dni na komendę nikt nie odpowiada
Czarodziej
Czarodziej 29.01.2022, 18:56
Nieroby i ich babska nie mają honoru ,piszą i ośmieszają się .Biada wam obiboki jak was dosięgnie PiS z nowym bezładem .Merdać macie ogonkami a nie skomleć na władzę .Jak nie pasuje to na Plac Wolności 1 Urząd pracy .
KOT
KOT 26.01.2022, 09:04
Ha , ha ,ha psy szczekają a złodzieje i oszuści są bezkarni .Polski Ład w wersji KMP Zamość wstyd na cały kraj .Hał , hał nic psy się nie należy jak nie węszy tylko szczeka .
Szeregowy
Szeregowy 24.01.2022, 11:31
Drodzy policjanci i policjantki nagroda jest za szczególne osiągnięcia a nie za sam fakt pracy w policji .Jeśli wam praca nie odpowiada zwolnijcie się i pójcie do Budmatu ,tam poznacie jak wygląda życie i praca . Ja już poznałem jak wygląda praca w wojsku ,4 lat kontraktowy szeregowy i do cywila wysłali z powodu braku układu .Pracowałem kilka miesięcy miesięcy w tym patologicznym Budmacie .Praca na czarno zero szacunku dla pracownika i to jest życie a nie jęczenie że mało się zarabia . Powodzenia w cywilu .
Weteran   PRL
Weteran PRL 22.01.2022, 12:09
Byłem w ZOMO ,byłem w ORMO teraz czytam Kronikę . Dawniej było tak pała ,gaz wąskie drzwi i po zamiatane ale nie pod dywan jak obecnie jest w POLICJI . Informatorzy piszą a naczelnik wydziału i komendant w Zamościu kulą ogony jak napisał jeden z czytelników .Skarga nie uzasadniona i to przez żony pisane to żenada że tak się załatwia sprawy .Bareja miał by scenariusz na tragikomedię .
Weteran PRL
Weteran PRL 22.01.2022, 21:47
Nikt z rodzinny w policji nie pracował i nie pracuje .Tylko ja byłem w tych nie lubianych firmach ,takie czasy lat 70.80 .Sytuacja w policji w Zamościu to śmiechu warte .
Zbowid
Zbowid 22.01.2022, 17:01
Ale teraz twoje dzieci w Policji bo tak stary weteran talki i wolność pewnie zapewnił etaty w odradzających sie służbach po 90- tych jak na Ormowca przystało
Mike
Mike 22.01.2022, 09:27
nie dostali nagród bo nie byli pałować kobiet prosta odpowiedź ha ha żony zaskoczone
Poznajmy  ciemną  stronę Budmatu
Poznajmy ciemną stronę Budmatu 22.01.2022, 02:16
Redaktorze Leszku a może by tak zająć się sprawą opisywanego Budmatu ,wiele razy opisywanego na forum od lat. Temat dla dziennikarza śledczego na czasie .Podobno kiedyś ktoś zgłosił sprawę organom ścigania . Sprawa zapewne pozamiatana pod dywan ,w tle nieudolna policja i układy rodem mafii włoskiej . Warto zainteresować się tą firmą o co tam chodzi ? Czytelnicy są ciekawi sensacji i wyjaśnień ,temat na czasie .
Krzysiek
Krzysiek 21.01.2022, 21:21
Moze powinni wziąć się do pracy. I wreszcie ustalić podpalacza którego do dnia d,isiejszego nie ustili pierw praca. a następnie. Profity czyli Krzysiek
Arti
Arti 21.01.2022, 19:53
A czy ktos widzial zeby prywaciarz zaplacil premie jak sie bylo na l4 i jeszcze zony napuszczacie co wtej naszej polsce sie dzieje
obywatel
obywatel 21.01.2022, 17:03
Ile zgryźliwych i podłych komentarzy . A jak się któryś z komentujących bohaterów czegoś przestraszy to pierwszy na Policję dzwoni. Wtedy Policja już dobra ?? żenada.
Były  dziennikarz
Były dziennikarz 20.01.2022, 16:22
Policjanci czytajcie Kronikę ,naprawdę warto .Z opinie o was są prawdziwe ,jaka praca taka płaca . Na szacunek to wy nie zasługujecie . Fakty mówią za was że bumelujecie na L4 .
Władza dla ludu
Władza dla ludu 20.01.2022, 11:14
nic im sie nie należy ! lać pałami zaprogramowane żądowe roboty !
gość
gość 20.01.2022, 07:17
A te nagrody to niby za co?Niech się cieszą że wogóle pensje dostali nieroby w nowym ładzie
Kulfonka
Kulfonka 20.01.2022, 04:34
Ja bym napisała na przełorzonych donos do komendanta wojewódzkiego.
Piotruś Patriota
Piotruś Patriota 20.01.2022, 01:51
Ja dałbym wszystkim policjantom nagrody — ALE DOPIERO WTEDY GDY ZACZNĄ LUDZI, A ZWŁASZCZA KIERIWCÓW TRAKTOWAĆ Z MIŁOŚCIĄ I ZROZUMIENIEM. A PÓKI CO tak się nie dzieje.
Szyszka
Szyszka 20.01.2022, 09:29
Szczegolnie tych pijanych i znacznie przekraczajacych prędkość na drodze. Diler prochów tez czasami potrzebuje zrozumienia. Tak jak amatorzy cudzej własności. Bądźmy wyrozumiali....
Andrzej
Andrzej 21.01.2022, 11:51
Mowa o policjantach a nie o takich jak.to pani z tomaszowskiej drogówki"mamy frajera"
Bałwany
Bałwany 19.01.2022, 22:04
Co to za bałwanów w policji mają ,którzy nic nie umieją a zastawiają się żonami . Komendant nic nie reaguje to znaczy że nie panuje nad stadem baranów jemu podległym .Pognać do cywila to poznają jak wygląda życie .
Jak. Chcesz
Jak. Chcesz 19.01.2022, 19:56
Nagroda jest fakultatywna nie obligatoryjna. Ja w roku 2020 nie dostałem nawet złotówki a nic nie zawaliłem i co miałem się żalić a w domu płakać żonie.... Serio pokolenie teletubisi czy innych stworków bajkowych. Włączcie Sobie tvp kids czy jakoś tam paciorek i do spania
POLICJANCIK
POLICJANCIK 19.01.2022, 18:32
haha dobrze wAM tak łapserdaki jedne... bedziemy sobie bimbać na L4 kiedy i ile chcemy a wy tyrajcie za miske ryzu na magazynie.. nie chce mi sie tego szitu czytac.. wezcie sie do roboty parówy !!!

Tomi
Tomi 19.01.2022, 14:02
A może czas na kontrolę tych co dostali L4 za co naprawdę lekarze wystawili leniwcom zwolnienia w końcu może trochę zrobili by porządku z lewiznami najpierw biorą zwolnienia a puzniej za leżenie chcą nagrody to jakaś kpina
Obywatel
Obywatel 19.01.2022, 09:55
Zjezeli pracownikowi nie odpowiadaja warunki pracy lub atmosfera w pracy jest taka zła i tragiczna... Wyjście z sytuacji zwolnienie się z pracy. Następny pracodawca może doceni starania i trud pracownika. Kompetencje i zaangażowanie oraz dyspozycyjność. Nikt nie jest przyspawany do miejsca pracy.
Andrzej
Andrzej 21.01.2022, 11:53
A gdzie pójdzie?Nic nie umie!

Pozostałe