Społeczniak i Leśnik na topie

  • 18.01.2022, 06:30
  • Anna Szewc
Społeczniak i Leśnik na topie Fot. iStock / screen Facebook Waldemar Siwiński
Zamojskie licea wypadły zdecydowanie lepiej niż te z pozostałych miast powiatowych w naszym regionie. Ale w kategorii techników nie było mocnych na Biłgoraj. Tak w skrócie wyglądają wyniki prestiżowego rankingu "Perspektywy 2022".

To był już 24. ranking zorganizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Jego wyniki ogłoszono podczas gali, która w środę 12 stycznia odbyła się w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

"Jest to ranking ważny dla tegorocznych ósmoklasistów, ale również dla wszystkich, którzy kiedyś zdobywali maturę… Warto sprawdzić, jak sobie radzą teraz młodsi koledzy i koleżanki z naszego liceum lub technikum!" – napisał na swoim facebookowym profilu Waldemar Siwiński, pomysłodawca edukacyjnych rankingów i prezes "Perspektywy Press".

I choć w ogólnopolskiej czołówce dominowały szkoły z większych ośrodków, to licea z naszego regionu nie mają się czego wstydzić. Jak wypadły?

Zamojskie ogólniaki górą

Bardzo dobre, wysokie 66. miejsce w zestawieniu ogólnopolskim i 4. w województwie lubelskim zajmuje Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. Ta zamojska szkoła w rankingu Perspektyw od lat zajmuje zresztą wysokie pozycje. Jaki jest przepis na sukces?

– Ciężka praca nauczycieli, w ostatnim pandemicznym okresie szczególnie trudna, połączona z ogromnym zaangażowaniem uczniów daje taki właśnie efekt – odpowiada Bogusław Klimczuk, dyrektor zamojskiego Społeczniaka.

Podkreśla, że na wysoką lokatę liceum wpływ miały przede wszystkim bardzo, bardzo dobre wyniki zeszłorocznych matur. – Aby je osiągnąć, należało rzetelnie pracować nie tylko z uczniami najlepszymi, ale też tymi średnimi i słabszymi, bo tacy również u nas się uczą – wyjaśnia dyrektor i zapewnia, że nikt w szkole nie spocznie na laurach, bo kolejny egzamin dojrzałości już niebawem.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe