Pora na umieranie. Bardzo dużo zgonów

  • 18.01.2022, 05:43
  • Leszek Wójtowicz
Pora na umieranie. Bardzo dużo zgonów W minionym roku zmarło w Polsce 520 921 osób, czyli o ponad 41,8 tys. więcej niż w 2020 r., który był pierwszym rokiem pandemii.
Drugi rok pandemii obfitował w zgony. W Polsce zmarło ponad 520 tys. osób, w tym prawie 30,5 tys. w województwie lubelskim. Ale nie tylko COVID-19 zrobił (i robi) spustoszenie w miastach, miasteczkach i wioskach.

W minionym roku zmarło w Polsce 520 tys. 921 osób, czyli o ponad 41,8 tys. więcej niż w 2020 r., który był pierwszym rokiem pandemii. Dane zostały opublikowane na rządowej stronie i opierają się na analizie informacji z Rejestru Stanu Cywilnego. Dla porównania: w 2019 r. zmarło w Polsce 411 tys. osób, w 2018 r. – 414 tys., w 2017 r. – 405 tys., a w 2016 r. – 391 tys. W województwie lubelskim zmarło prawie 30,5 tys. osób, czyli o 3,4 tys. więcej niż rok wcześniej.

Smutny grudzień

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Zamościu wydano w ub. roku 1831 aktów zgonu. To oznacza, że każdego dnia umierało średnio 5 mieszkańców miasta i gminy Zamość. W porównaniu 2020 r., który od 4 marca był naznaczony pandemią i pod względem statystyk umieralności wyglądał fatalnie, liczba zgonów w Zamościu i okolicy wzrosła o 80 osób (dla porównania: w 2019 r. wydano 1597 aktów zgonu, a więc o 234 mniej niż w ub. roku).

Jeszcze gorzej wyglądają statystyki dla Tomaszowa Lubelskiego, gdzie w ub. roku odnotowano 950 zgonów. To o 284 więcej niż rok wcześniej i o 370 niż w 2019 r.

– Jak miesięcznie dochodziło do 60 zgonów, to mówiło się, że to dużo, ale pod koniec ub. roku było ich już bardzo dużo – mówi Maria Kobiałka, zastępca kierownika USC w Tomaszowie Lubelskim.

Więcej na ten temat w najbliższym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nie jestem robotem i nie naciągajcie mnie na ebaną weryfikacje tego roboty…
Nie jestem robotem i nie naciągajcie mnie na ebaną weryfikacje tego roboty !!!!!!!!!! 31.01.2022, 20:00
Piepszona weryfikacja danych ze nie jestes robotem jak Pegasusem włamią sie na poczne w mikrofon , kamerkę. Ciekawe ile z tych włamań na kąta zasila służby nasze i obce co kasy nie mogą sie doszukać. Byle kto nie zrobi tego
Wierny niewierny
Wierny niewierny 31.01.2022, 19:52
Lat temu 70 chyba w skromnej wsi umarł ojciec rodziny. Wdowa po nim miała tylko krowe. Nie miała na pochówek. Poszła do księdza a ten - jak nie zapłacisz to nie pochowam. ( z czego mam płacić ? Krowe sprzedaj- a ta krowa żywiła ją i jej dzieci?) Mój dziadek z sąsiadami zanieśli do kościoła trumnę i powiedzieli księdzu, że to co ludzkie, wypełnili teraz w jego rękach to co Boskie.I zostawili zmarłego pod drzwiami kościoła, bo bez datku nie chciał ruszyć du...ska. A całkiem niedawno brat na skraju ubóstwa prosił proboszcza o etat i nawet w Caritas był . To Caritas woziło datki na ukraine a bratu powiedzieli - idz sobie. Wierze w Boga ale nie komercyjny kościół, który realizuje polityke Rzymu jak za czasów co w lektykach Papieży nosił plebs co płacił za to dobroczyństwo. Teraz Major Proboszcz pewnie mistrz parafii i główny ofiarodawca Caritas z Dwernickiego jest niczym pan na włościach i w JW i na plebani. Wierni powinni mu lektyke kupić zeby nosić na przejście z Ukrainą Teraz też pogrzeb nie jest tani dla wiernego co opłacał kościół. Dalej płacimy na lektyki Watykanu!!!!!!!!!! Nie jestem robotem i nie naciągajcie mnie na dodatkowe połączenia i dane płatne!!!!!!!!!!!!!! Piepszona platforma weryfikacji co sie zacina i wyłudza mb danych za weryfikacje czegoś co służby weryfikują na bierząco !!!!!
Jak pora  to pora
Jak pora to pora 20.01.2022, 22:04
To po co żyjesz jak pora umierać? Kiedyś były takie filmy na VHS Oblicza śmierci. Nagraj jak będziesz umierać. Popatrzę jak to wygląda.
Dlaczego
Dlaczego 18.01.2022, 13:30
TV nie transmituje zgony Covid ze szpitala dla przestrogi antyszczepień.
Zryjta  suplementy  bedzieta  zdrowi
Zryjta suplementy bedzieta zdrowi 31.01.2022, 18:47
chcesz oglądać retransmisje ze śmierci w wyniku cowid? Zobacz ilu ludzi umiera z zachłanności firm stosujacych syfy i konserwanty na raka. Zobacz ilu ludzi sie dorobiło reklamując fajki publicznie w reklamach na ulicach i tv. Teraz miał być zakaz reklam alko ale widzę olewają to. A co do reklam leków i syplementów diety gdzie teraz mafia ta co pewnie na alko i fajkach zarabiała sie przeniosła to juz przesada . WG/ heli ma najwięcej magnezu nie przetestowane gufno nawet na zwierzętach a oferują nwm dzieciom sprasowany talk z syfami z Chin. A czy jak qurfa taksówkami po NYork sie byjam zebym weryfikował obrazki ? co za poebana

Pozostałe