Krasnobrodzki Gospel z nagrodą na festiwalu w Będzinie. Harmonia i Parzanki wyróżnione

  • 17.01.2022, 11:03
  • ak
Krasnobrodzki Gospel z nagrodą na festiwalu w Będzinie. Harmonia i Parzanki… Fot. Krasnobrodzki Dom Kultury Krasnobrodzki Gospel podczas eliminacji rejonowych tegorocznej edycji festiwalu w Będzinie.
To jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Polsce. Zdobycie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie jest więc wielkim sukcesem. Odniosła go grupa Krasnobrodzki Gospel.

W miniony weekend do Będzina w woj. śląskim zjechali soliści, duety i zespoły z całej Polski. Tylko najlepsi z najlepszych, któzy wcześniej przeszli przez gęste sito eliminacji w różnych częściach kraju.

Taki awans jeszcze przed świętami z naszego regionu wyśpiewali sobie: chór „Harmonia” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej, Zespół wokalno-instrumentalny „Krasnobrodzki Gospel” z Krasnobrodzkiego Domu Kultury oraz solistka Daria Podpora z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Podczas eliminacji w Krasnobrodzie jury postanowiło również wyróżnić zespół wokalny „Parzanki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu.

Udział w finale zaowocował wielkim sukcesem grupy "Krasnobrodzki Gospel", która zajęła trzecie miejsce w kategorii zespołów wokalnych osób dorosłych. Świetnie w Będzinie zaprezentowała się również łukowska "Harmonia", zdobywając wyróżnienie w grupie dziecięcych i młodzieżowych chórów. Jurorzy dostrzegli również "Parzanki", wyróżniając je w kategorii zespołów folklorystycznych.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 18.01.2022, 07:30
Pewien zespół naznaczono bo wyglądał jak ,,wańki-wstańki''

Pozostałe