Zamość: Urodziny Bolesława Leśmiana. Będzie świetna impreza

  • 17.01.2022, 09:18
  • ak
Zamość: Urodziny Bolesława Leśmiana. Będzie świetna impreza
Wejściówki są za darmo. Można je odebrać w siedzibie Namysłowiaków albo w Zamojskim Domu Kultury, gdzie w sobotę, 22 stycznia zorganizowane zostanie wyjątkowe wydarzenie z okazji urodzin Bolesława leśmiana, poety blisko związanego z Zamościem.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję obejrzeć wystawę prac ze zbiorów Biura Wystaw Artystycznych - Galerii Zamojskiej, a także spektakl na podstawie "Skrzypka opętanego" Leśmiana. Odbędzie się również koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, podczas którego muzycy pod batutą Tadeusza Wicherka zaprezentują znane arie operetkowe m.in. z „Paganiniego”, „My fair lady”, „Hrabiny Marizy”. Namysłowiakom towarzyszyć będą goście: Katarzyna Dondalska - sopran koloraturowy i Adam Zdunikowski - tenor.

Początek o godz. 18.

Bolesław Leśmian urodził się 22 stycznia 1877 roku w Warszawie. Po I wojnie światowej, jesienią 1918roku przyjechał do Hrubieszowa, gdzie pracował jako rejent, a w 1922 do Zamościa. Prowadził tu własną kancelarię notarialną. Do Warszawy wrócił w 1935 roku. Tam zmarł. Jest uznawany za najbardziej nowatorską, najoryginalniejszą i najbardziej skrajną indywidualność twórczą literatury polskiej XX wieku

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
żenując.
żenując. 17.01.2022, 10:19
co on tam sądził o Zamościu ? Przypomnijcie

Pozostałe