Tyle razy klikał w podesłane linki, że stracił kilkanaście tysięcy złotych

  • 14.01.2022, 13:57
  • mł. asp. Joanna Klimek, KPP Biłgoraj
Tyle razy klikał w podesłane linki, że stracił kilkanaście tysięcy złotych Fot. pixabay.com
Ponad 13 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który chciał przez Internet sprzedać opony z felgami. Mężczyzna uwierzył fałszywemu kupującemu i kilkukrotnie wchodził w podesłane mu przez nieznajomego linki i podawał wygenerowane kody.

Do biłgorajskich policjantów zgłosił się 40-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że na jednym z popularnych portali wystawił do sprzedaży opony samochodowe z felgami.

Szybko skontaktowała się z nim osoba zainteresowana kupnem, która zaproponowała sfinalizowanie transakcji za pośrednictwem firmy kurierskiej i poprosiła o podanie numeru konta. Po wysłaniu numeru konta, mężczyzna otrzymał informację, że kupujący zapłaci za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Następnie otrzymał link po wejściu w który zobaczył skan „potwierdzenia wpłaty”. Chwilę później otrzymał kolejny link, który przekierował go na stronę bankowości elektronicznej, 40-latek zalogował się i wpisał wygenerowany kod BLIK oraz zatwierdził transakcję. Mężczyzna jeszcze dwukrotnie otrzymywał linki i wpisywał wygenerowane kody.

Po jakimś czasie chciał sprawdzić czy otrzymał pieniądze i wszedł na swoje konto, gdzie okazało się, że nie otrzymał przelewu. Następnego dnia odebrał informację z banku, że z jego konta zostały wyprowadzone środki, część z nich została wypłacona z użyciem kodu BLIK, a reszta została przelana na inne konta.

W efekcie 40-latek stracił ponad 13 tysięcy złotych.

mł. asp. Joanna Klimek, KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pegasusss
Pegasusss 15.01.2022, 21:04
Ja też jak tak tak sobie siedzę to klikam i klikam. Ale czyje sie bezpieczny ze mamy slużby co kontrolują te kliknięcia Pegasusem.

Pozostałe