Zamość: WORD edukuje książeczką

  • 14.01.2022, 09:04
  • ak
Zamość: WORD edukuje książeczką Fot. WORD Zamość
Została wydana w nakładzie 1500 egzemplarzy. Nie jest do kupienia. Ma być za darmo rozdawana w szkołach, aby uczniowie edukowali się z zasad ruchu drogowego. Ta książeczka powstała z inicjatywy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.

Motywacją do przygotowania i wydrukowania tej publikacji były zmiany w prawie dotyczące kierowców i pieszych. Z książeczki można się dowiedzieć, jak jedni i drudzy powinni zachowywać się w rejonie oznakowanych przejść. Wyjaśniono, dlaczego zrównano prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h w dzień i w nocy i czemu nie powinno się jeździć zbyt szybko. Publikacja zawiera także wybrane przepisy dotyczące rowerzystów, przekonuje do korzyści wynikających z noszenia odblasków itd.

"Chcielibyśmy, aby ta krótka darmowa publikacja ukierunkowana na wybrane aspekty w ruchu drogowym była pewnym kompendium wiedzy o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym" – wyjaśniają autorzy. 

Książeczki mają być dystrybuowane wśród najstarszych klas szkół podstawowych, udostępniane kandydatom na kierowców, a także wszystkim chętnym.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe