Szarpał, dusił, wyzywał. Areszt dla 38-latka skończył koszmar kobiety

  • 12.01.2022, 14:33
  • ak
Szarpał, dusił, wyzywał. Areszt dla 38-latka skończył koszmar kobiety Fot. pixabay.com
Grozi mu do 5 lat więzienia, a na swój proces i wyrok 38-latek poczeka za kratkami. Taki środek zapobiegawczy sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu zamojskiego, który znęcał się nad swoją partnerką.

Informację o awanturze policja dostała w weekend. Z zawiadomienia wynikało, że nietrzeźwy, agresywny mężczyzna zaatakował swoją konkubinę.

Gdy funkcjonariusze weszli do środka, zobaczyli w mieszkaniu potężny bałagan. Leżące na podłodze potłuczone szklane przedmioty świadczyły, że awantura musiała być poważna. Policjanci zastali też pijanego mężczyznę i zapłakaną, roztrzęsioną kobietę.

38-latka opowiedziałą stróżom prawa, że do awantur, wyzwisk, gróźb i rękoczynów w jej związku dochodziło od miesięcy. Konkubent stawał się szczególnie agresywny po alkoholu, a tego w ostatnim czasie nadużywał. W dniu, gdy doszło do interwencji, rzucił się na partnerkę, szarpał ją, popychał, dusił i uderzył w twarz.

– Podejrzany o stosowanie przemocy domowej nietrzeźwy 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wulgarnie i agresywnie zachowywał się także wobec interweniujących policjantów. Znieważał ich i groził zabójstwem, jeśli nie zaprzestaną czynności zatrzymania – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zanim mężczyzna usłyszał zarzuty, musiał wytrzeźwieć. Przedstawiono mu je we wtorek, 11 stycznia. Akta postępowania trafiły do sądu, który chroniąc życie pokrzywdzonej kobiety, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku o trzymiesięczny tymczasowy areszt dla agresywnego 38-latka. 

Mężczyzna odpowie nie tylko za znęcanie się nad konkubiną, ale również za znieważenie policjantów i stosowanie wobec nich gróźb.

– Używanie przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej wobec osób najbliższych jest zabronione. Jeśli ktoś łamie ten zakaz musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast karą za stosowanie gróźb bezprawnych wobec funkcjonariusza publicznego jest pozbawienie wolności do lat 3 – podsumowuje Krukowska-Bubiło. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Riot
Riot 12.01.2022, 19:17
Świetnie, że ktoś zareagował na odgłosy awantury. Dość pobłażania domowym sadystom. Nie ważne jakiej są płci. Widzisz przemoc? Reaguj. Mam nadzieję, że pokrzywdzona dostanie stosowną opiekę psychologiczną i po prostu wsparcie od bliskich.
Kojot
Kojot 14.01.2022, 18:34
Szkoda kobiety. Mam nadzieję że dobrze ukarana. Go

Pozostałe