Sąsiedzka pomoc na wagę złota. Uratowano dwie starsze osoby

  • 12.01.2022, 13:00
  • ak
Sąsiedzka pomoc na wagę złota. Uratowano dwie starsze osoby Fot. policja.pl
Na wysokości zadania stanęli sąsiedzi, bo wezwali policję. Mundurowi też się spisali, błyskawicznie przychodząc z pomocą. Dzięki temu udało się uratować dwoje starszych mieszkańców powiatu tomaszowskiego.

Mieszkaniec gminy Susiec usłyszał wołanie o pomoc swojej sąsiadki. 90-letnia, samotnie mieszkająca kobieta przewróciła się w swoim domu. Nie potrafiła samodzielnie wstać, a mieszkanie było zamknięte. 

Mężczyzna wezwał na pomoc mundurowych. Policjanci dojechali tam wspólnie ze strażakami. Do środka weszli przez okno.

– W domu panowała niska temperatura, a kobieta potrzebowała pomocy medycznej. Seniorka została przewieziona do szpitala – opowiada Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Na pomoc 68-latkowi z gm. Lubycza Królewska ruszyli dzielnicowi. Dowiedzieli się bowiem, że mężczyzna mieszka sam, nie bardzo sobie radzi. Gdy znaleźli się w jego domu, 68-latek był wychłodzony, był problem, aby się z nim porozumieć. Wezwano więc pogotowie. Starszy pan trafił do szpitala.

Czytaj także: Kontrole zamojskiej policji. By nikt nie zamarzł

– Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na zamieszkałe w bliskim sąsiedztwie osoby samotne, które ze względu na sytuację życiową, podeszły wiek czy niepełnosprawność mogą być narażone na zagrożenia, jakie niesie ze sobą okres zimowy, a w szczególności działanie niskich temperatur. Jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie – przypomina policjantka.

Czytaj także: Sąsiedzi i policjanci uratowali 77-latka

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe