Gm. Werbkowice: Zakażony koronawirusem wyszedł z domu

  • 12.01.2022, 11:00
  • ak
Gm. Werbkowice: Zakażony koronawirusem wyszedł z domu Fot. pixabay.com
Grozi mu grzywna, a być może także więzienie. Z takimi karami musi się liczyć 23-letni mieszkaniec gminy Werbkowice, który mimo pozytywnego testu na obecność SARS-CoV-2 nie przestrzegał kwarantanny i wyszedł z domu.

Mężczyzna wpadł przez przypadek, podczas kontroli drogowej. Wtedy policjanci odkryli, że powinien przebywać w izolacji, bo jest zakażony koronawirusem. Za to, że nie przestrzegał kwarantanny młodemu człowiekowi grozi grzywna do 5 tys. zł. Musi jednak liczyć się nawet z odsiadką. Bo prokuratura sprawdzi czy wychodząc z domu "sprowadził niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób". Gdyby uznano, że tak właśnie było, 23-latkowi groziłoby nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

– Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Po raz kolejny apelujemy również o odpowiedzialność i troskę o życie i zdrowie swoje i innych. Tylko wspólne, solidarne zachowania nas wszystkich mogą nam pomóc w walce z epidemią – podkreśla Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pandemia strachu
Pandemia strachu 13.01.2022, 15:29
Niedawno widziałem parodie systemu gdzie Policja sprawdza 2 najmłodszych dzieci czy są na kwarantannie a pozostałe dzieciaki razem z rodzicami biegają. To są chyba jakieś kpiny. osoby w domy w szkole załapały to reszta nie roznosi? Co wy odp...edalacie jaka ochrona przed pandemią jak domownicy sobie swobodnie biegają osób podejrzanych o zarażenie? Cieszcie się ze to nie Ebola bo te całe obostrzenia by były śmiechu warte. To tylko depopulacyjny wirus co eliminuje słabych i chorych. Niewątpliwie uzdrowi on sł zdrowia bo mniej na schorowanych NFZ wyda
Ole
Ole 13.01.2022, 10:23
Pozytywny test nie oznacza ze w chwili zatrzymania byl zakazony....zrobili mu drugi test?
Mecenas
Mecenas 12.01.2022, 17:22
Powinien się cieszyć może wyciągnąć za to nawet pół miliona od nitopaństewka i karykatury rządu.
Nowak
Nowak 12.01.2022, 12:15
Chyba, że nazywa się Kurski lub jest z pis

Pozostałe