To się kiedyś skończy? Kolejne oszustwa przy zakupach online

  • 11.01.2022, 11:18
  • ak
To się kiedyś skończy? Kolejne oszustwa przy zakupach online Fot. pixabay.com
Stracić pieniądze można nie tylko kupując, ale też sprzedając w internecie. Mimo że takich historii opisaliśmy już bardzo wiele, wciąż zdarzają się kolejne oszustwa.

Z zamojską policją skontaktowała się ostatnio 29-letnia zamościanka. Opowiedziała, że przez internet kupiła konsolę do gier. Zapłąciła za nią 450 zł. Niestety, towaru nie otrzymała, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Pieniądze straciła również 24-latka z gminy Grabowiec. Na portalu ogłoszeniowym wystawiła do sprzedaży zabawki. Kupiec się znalazł i wysłał kobiecie link, który miał posłużyć do otrzymania zapłaty. Młoda kobieta kliknęła w niego, zalogowała się do bankowości internetowej i wpisała w wyznaczone miejsca kody, które do niej dotarły. Otrzymała wiadomość od kupującego, że pieniądze na konto wpłynęły. Kiedy jednak sprawdziła, okazało się, że to z jej rachunku wypłacono w sumie 2,4 tys. zł.

W identyczny sposób został oszukany również 43-latek z powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna chciał sprzedać siedzisko dla dziecka. Niestety, zamiast zarobić, stracił ponad 800 zł.

Policja próbuje namierzyć oszustów. Ale też kolejny raz apeluje o zachowanie ostrożności podczas wszelkich transakcji online..

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe