Pływacki kalendarz na 2022 rok

  • 16.01.2022, 06:06
  • MaSzt
Pływacki kalendarz na 2022 rok
Pływacy Orki Zamość i Sparty Biłgoraj poznali harmonogram startów w 2022 r.

Lubelski Okręgowy Związek Pływacki opublikował kalendarz zawodów w 2022 r. Sezon rozpocznie się 22 stycznia (sobota) zmaganiami o Laur Lubelskiego Koziołka w 25-metrowej pływalni Aqua Lublin. Tydzień później, w tym samym obiekcie, ale na pływalni 50-metrowej, odbędą się mistrzostwa woj. lubelskiego w wieloboju pływackim.

Druga runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka zaplanowana została na 2 kwietnia, a kolejne na 7 maja, 8 i 29 października oraz 26 listopada.

W piątek, 11 lutego, w basenie o długości 25 m lubelskiej pływalni H2O zainaugurowana zostanie woj. liga dzieci i młodzików. Kolejne rundy tejże ligi odbędą się 4 marca, 16 września oraz 2 i 16 grudnia. Na sobotę, 12 lutego zaplanowany został Memoriał Henryka Kosakowskiego dla juniorów, młodzieżowców i seniorów, czyli zawodników w wieku 14 lat i starszych. W tych kategoriach wiekowych, w ostatni weekend lutego rozegrane zostaną pierwsze w tym roku zawody Grand Prix Polski. Miejsce nie zostało jeszcze ustalone. Kolejne edycje odbędą się 19 i 20 marca w Oświęcimiu, 9 i 10 kwietnia w Aqua Lublin, 15 i 16 października w Oświęcimiu, 29 i 30 października w Łodzi oraz 26 i 27 listopada w woj. wielkopolskim.

Aqua Lublin będzie od 8 do 12 czerwca gospodarzem głównych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców. Natomiast letnie główne mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych juniorskich rozgrywane będą w kolejne weekendy lipca.

Na 5 marca (sobota) przewidziane zostały w 50-metrowej pływalni Aqua Lublin długodystansowe mistrzostwa woj. lubelskiego. W terminarzu imprez pływackich w 2022 r. znajdują się jeszcze m.in. Polish OPEN, międzywojewódzkie drużynowe mistrzostwa młodzików, mistrzostwa woj. lubelskiego młodzików, ogólnopolski sprawdzian wszechstronności stylowej i szereg innych zawodów (dokładny i kompletny kalendarz dostępny jest na stronie internetowej Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego).

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
^_^
^_^ 16.01.2022, 12:11
aaa to o taki kalendarz chodzi, myslalem ze taki do powieszenia na sciane :)

Pozostałe