Piłka nożna: Gościnność Sparty

  • 12.01.2022, 15:31
  • MaSzt
Piłka nożna: Gościnność Sparty
Cztery zespoły piłkarskie z Podkarpacia były w sobotę, 8 stycznia gośćmi RWKS Sparta Biłgoraj. Drużyny spotkały się w hali sportowej biłgorajskiego OSiR-u, by rywalizować w dorocznym turnieju noworocznym oldbojów, czyli zawodników w wieku 35 lat i starszych. Pierwsze miejsce zajęli Kaziki Kolbuszowa, drugie Traper Lubaczów, trzecie Oldboys Nisko, czwarte Sparta, a piąte Onduline Mielec.

Mecze trwały po 17 minut. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”. Gospodarze rozpoczęli zawody od zwycięstwa 2:0 nad zespołem z Mielca, a potem przegrali kolejno 0:3 z Oldboys Nisko, 1:4 z Traperem Lubaczów i 0:1 z Kazikami Kolbuszowa. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, ufundowane przez burmistrza Biłgoraja Janusza Rosłana. Wyróżnieni i uhonorowani statuetkami zostali także dwaj piłkarze. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju dostał Michał Korzeniowski z Lubaczowa, a dla najlepszego bramkarza – Witold Cesarz z Kolbuszowej.

Sparta grała w składzie: Marek Grabowski (bramkarz), Piotr AntasikLeszek BorowiecWojciech CiosMarcin KiszkaMarek KowalikMirosław KuszkaPaweł Lis i Ryszard Pierścionek.

Organizowany przez RWKS Sparta turniej oldbojów ma już kilkunastoletnie tradycje. Pierwszy odbył się w 2008 r. Tegoroczna edycja była trzynastą (w 2020 r. zawody zostały odwołane ze względu na sytuację epidemiczną).

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe