Podnoszenie ciężarów: Usilnie na to pracujemy

  • 14.01.2022, 08:00
  • MaSzt
Podnoszenie ciężarów: Usilnie na to pracujemy W środę, 5 stycznia ciężarowcy Unii Hrubieszów otrzymali od zarządu powiatu hrubieszowskiego nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 r. Od lewej sześcioro spośród dziesięciorga laureatów: Michał Puchala, Diana Flak, Julia Janiak, Jakub Dziewiczkiewicz, Bartosz Kozar i Natalia Bobrowska.
Dziesięć medali mistrzostw Polski – to zdobycz ciężarowców Unii Hrubieszów w 2021 r. Dorobek ten stawia hrubieszowskich sztangistów na drugim miejscu w woj. lubelskim w klasyfikacji medalowej – lepiej wypadł tylko Agros Zamość.

W 2012 r. Ewa Mizdal-Usowska zajęła na igrzyskach olimpijskich w Londynie siódme miejsce w kategorii 75 kg, ale ostatecznie została sklasyfikowana na czwartej pozycji, gdyż trzy pierwsze zostały zdyskwalifikowane za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących. – Może kiedyś ktoś z naszego klubu powtórzy to osiągnięcie Ewy, a może nawet je pobije? Usilnie na to pracujemy – mówi Antoni Czerniak, jeden ze szkoleniowców sekcji podnoszenia ciężarów w Unii Hrubieszów.

W listopadzie Ewa Mizdal-Usowska, czterokrotna mistrzyni Polski seniorek, brązowa medalistka mistrzostw Europy seniorek i złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23, dołączyła do grona szkoleniowców w hrubieszowskim klubie.

– Oprócz mnie zajęcia prowadzili trenerzy Leszek Tarnawski i Marcin Kusiak. Jednak w listopadzie Marcin wyjechał za granicę, na misję straży granicznej. Jego miejsce zajęła Ewa Mizdal-Usowska, który natychmiast ostro wzięła się do pracy. Przylgnęła do niej liczna grupa dzieci i młodzieży. Ma ze swoimi podopiecznymi bardzo dobry kontakt. Z tej grupy będzie coś dobrego – przewiduje trener Czerniak.

Cały artykuł na ten temat dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysiek
Krzysiek 15.01.2022, 15:46
Sądzę że inne destypliny sportowe będą brały przykład z Hrubieszowskich ciężarowców rzycze w nowym roku jeszcze większych sukcesow

Pozostałe