Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:13
Reklama Baner reklamowy FOOD P

Historia piłki nożnej: Filozofia prowadzenia klubu

45-lecie Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej (1976-2021).
Historia piłki nożnej: Filozofia prowadzenia klubu
Zdzisław Prejbusz (1957-2018) przybył do Hetmana Zamość z początkiem 1983 r. z drugoligowej wtedy Avii Świdnik. Był wychowankiem Lewartu Lubartów, a przed przybycie do Zamościa reprezentował też Stal Poniatowa, Lubliniankę i Śniardwy Orzysz.

Hetman Zamość pod wodzą trenera Wiesława Wieczerzaka kontynuował dobrą passę w III lidze. W 1984 r. był w grupie VII czwarty, a rok później zakończył rozgrywki na piątym miejscu. Latem 1985 r. szkoleniowiec odszedł do Łady Biłgoraj.

Choć w pierwszym po powrocie do III ligi sezonie Hetman Zamość był rewelacją rozgrywek, zajmując w nich szóste miejsce, to jednak trener Wiesław Wieczerzak rozstał się z zespołem. Pozostał w klubie w roli szkoleniowca juniorów. Latem 1983 r. trzecioligową drużynę Hetmana przejął Grzegorz Bakalarczyk. Asystentem nadal był środkowy obrońca Roman Nowosad.

– Musiałem odejść, bo nie dogadywałem się z zarządem. W trakcie swojej wieloletniej pracy w Hetmanie przeżyłem bodajże czternastu prezesów. Tylko trzech działało z głową – Tadeusz CymberskiZenon Podsiadło i Krzysztof Kalinowski. Pozostali mieli swoją filozofię prowadzenia klubu. Jak w 1982 r. awansowaliśmy do III ligi i zaczęliśmy w niej wygrywać, to działacze oczekiwali ode mnie awansu do II ligi, choć nie było ku temu żadnych podstaw, ani finansowych, ani organizacyjnych. Cały czas byliśmy w „czubie” tabeli. Naprawdę, na więcej nie było nas stać. Po roku zrezygnowałem z pracy, ale mój następca nie radził sobie z prowadzeniem drużyny, więc od rundy wiosennej w 1984 r. znów byłem trenerem Hetmana – wspomina trener Wieczerzak.

Hetman trenera Bakalarczyka nie sprostał oczekiwaniom władz klubu. Zamojski zespół zakończył rundę jesienną sezonu 1983/1984 na szóstym miejscu, zdobywając w trzynastu meczach zaledwie czternaście punktów. Z zarządem pogodził się trener Wieczerzak. I wiosną 1984 r. pod kierownictwem tego szkoleniowca Hetman zdecydowanie poprawił wyniki. Ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: I tak toTreść komentarza: Wezcie ukraincow do roboty, duzo nie biora 50zl za godzineData dodania komentarza: 18.04.2024, 15:32Źródło komentarza: Znowu słychać lament plantatorów. Boją się o zbiór truskawekAutor komentarza: CyrkTreść komentarza: Takie czasy, sępić, żebrać a ubezpieczyc budynku to szkoda bylo, a przeciez to biznes, wiec stac bylo.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 15:24Źródło komentarza: Płoskie: Warsztat Bra-Tek spłonął. Kto dołoży cegiełkę do odbudowy?Autor komentarza: fezóJTreść komentarza: Demokratycznie to TfuSSk rolników napierd,lał i dalej będziemy pluli na niemca pluskwo faszystowska.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 15:22Źródło komentarza: Pociąg z Hrubieszowa do Wrocławia zagrożony. Nieoficjalne plany likwidacjiAutor komentarza: PfffTreść komentarza: Moze im jeszcze pomniki postawcie. Chcieli taliej pracy to maja. Jak babcia klozetowa wpusci bezdomnego za darmo gdy ma sraczke, to tez bedzie pozowac na bohatera? Żałosne.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 15:21Źródło komentarza: Znaleźli zakrwawione ciało. To oni podjęli walkę o życieAutor komentarza: POyebyTreść komentarza: Danke main furer Deuschland zug Breslau kaput w POdziękowaniu oficer Sztazi TW Oskar vel konDonek.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 15:17Źródło komentarza: Pociąg z Hrubieszowa do Wrocławia zagrożony. Nieoficjalne plany likwidacjiAutor komentarza: szkoda goTreść komentarza: a na co zmarł Piotr Łachno?Data dodania komentarza: 18.04.2024, 14:53Źródło komentarza: Znaleźli zakrwawione ciało. To oni podjęli walkę o życie
Reklama
Reklama