Zamość: Lodowisko w całym mieście!

  • 12.01.2022, 08:00
  • wd
Zamość: Lodowisko w całym mieście! Ul. Okopowa w Zamościu. Zdjęcie z 27 grudnia, gdy wydarzył się wypadek naszej czytelniczki.
Zima bywa kapryśna, a na koniec ub. roku zafundowała nam darmowe lodowisko niemal na każdej ulicy i chodniku.

Mieszkańcy Zamościa informowali, że po chodnikach boją się chodzić, bo jest na nich ślisko jak na lodowisku. Niektórzy nie uniknęli upadku. A dla kilku osób lądowanie na lodzie zakończyło się złamaniem ręki. Czy musiało? Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu tłumaczy, że firma zajmująca się utrzymaniem porządku na chodnikach sypie piach, nawet dużo piachu – aż 100 ton wysypała od początku sezonu do końca ub. r.

W poniedziałek 27 grudnia nasza czytelniczka poinformowała nas, że wracając z pracy miała przykry wypadek. Szła ul. Okopową od strony starówki. Kilkaset metrów dalej na parkingu zaparkowała samochód. Było bardzo ślisko, chodnik był pokryty lodem.

 – Szłam bardzo powolutku, bo już rano o mało się nie przewróciłam. Buty miałam na płaskiej podeszwie, zimowe. I nagle upadłam z impetem, jak długa na chodnik. Nie straciłam przytomności, ale było mi jakoś tak dziwnie – opowiadała pani Dorota. Podeszli do niej przechodnie, powoli pomogła jej wstać koleżanka z pracy, która szła razem z nią. Nie wzywały pogotowia. Po panią Dorotę przyjechała córka i zabrała ją na SOR do szpitala. Po blisko 2 godzinach oczekiwania w kolejce, zamościanka została przyjęta przez lekarza.

 – Doktor sprawdził, czy nic mi się nie stało w biodra, czy nie mam wstrząśnienia mózgu. Na zdjęciach okazało się, że mam złamaną kość przedramienia w prawej ręce, a ja jestem praworęczna. Założono mi gips, za tydzień mam mieć wizytę. Jeśli okaże się, że kość może się zespolić sama, to dobrze, jeśli nie, to konieczna będzie operacja – mówiła załamana kobieta. Dodała, że wieczorem musiała poprosić sąsiada, żeby rozpalił jej w piecu, bo nie mogła tego zrobić jedną ręką.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bercik
bercik 16.01.2022, 14:26
daleko nie szukać w sobotę wogule nie były posypanie chodniki taki był lud że nie dało się iść ,wogule nie sypią piaskiem chodników w Zamośćiu
Zmc
Zmc 12.01.2022, 18:45
To dopiero początek. Zachciało się granitowej kosteczki. Teraz będą odszkodowania. Adwokaci od odszkodowań już zacierają ręce.
bbb
bbb 12.01.2022, 13:25
Skandal i tyle.

Pozostałe