Hrubieszów: Wyrosną drzewa na miejskim deptaku

  • 12.01.2022, 07:05
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Wyrosną drzewa na miejskim deptaku Tak będzie wyglądał deptak po zmianach zaproponowanych przez projektantów z Politechniki Krakowskiej.
Jest już gotowy projekt zmian na śródmiejskim deptaku w Hrubieszowie przygotowany przez Politechnikę Krakowską. Został uzgodniony z konserwatorem zabytków. Niebawem będzie poddany pod konsultacje mieszkańcom Hrubieszowa. Przebudowa najpewniej ruszy na wiosnę.

Ponad dekadę temu w centrum Hrubieszowa przeprowadzono rewitalizację, w wyniku której śródmiejski skwer zamieniono na brukowany deptak. Miasto zyskało miejsce do ustawienia sceny i organizacji imprez, zainstalowano tam również fontannę. Dawną zieleń zamieniono na drzewa w donicach. Na deptaku wbudowano latarnie, a przy fontannie ustawiono ławeczki. Spora cześć mieszkańców nie mogła pogodzić się z niemal całkowitym usunięciem roślinności ze śródmiejskiego rynku. Część hrubieszowian nazwała deptak: "placem buraczanym", "betonozą" i "patelnią".

– W czasie letnich upałów nie sposób wysiedzieć w nagrzanym miejscu, nie tu ma żadnego cienia. Mimo że na deptaku jest fontanna, a latem ustawiona jest również bramka ze zraszaczem, to i tak trudno tu o wytchnienie. Człowiek czuje się jak na patelni. Dobrze, że w tym miejscu zostanie przywrócona roślinność dająca choć trochę cienia – mówią mieszkańcy miasta.

 – Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali wnioski o nowe zagospodarowanie deptaka. Głównie uwagi dotyczyły potrzeby nasadzenia drzew – przyznaje Paweł Wojciechowski, wiceburmistrz Hrubieszowa.

Cały artykuł na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kocham władzę, która  oszczedza
Kocham władzę, która oszczedza 15.01.2022, 21:38
Którego roku ci projektanci są tej Politechniki Krakowskiej? Raptem 3/4 dzury w kostce z drzewkiem i żywopłotem hahaha. Pewnie darmowy projekt na zaliczenie roku zrobili. UM nie ma swojego eksperta od zagospodarowania zieleni itd itp? Po co szukać uczniaków co za free wykonają jakieś ilustracje graficzne śmieszne kilku drzewek. Tak jak pisałem robicie to co było. Za kilka lat ktoś wymysli pas zieleni taki jak był. Hahaha
Bareja
Bareja 13.01.2022, 15:36
Przecież tam rosły drzewa. Tyle kasy wy...bane w projekt granitowego placu bo projektant ze swojego błota skąd pochodzi nie mógł sie otrzepać. A teraz znowu drzewa sadzicie i znowu w projekty strata kasy. za 10 lat ktoś zaprojektuje to co było pewnie. I taka wydajność władz, Niszczą to co było zeby stwarzać to samo. A za projekty i urzędnicze posiadówki my płacimy. Co jeszcze nowego wymyślą ?
Ooo
Ooo 12.01.2022, 10:45
Przeciez te drzewa sie nie utrzymają. Ale ktos zarobi na tym projekcie.
OOOlo
OOOlo 13.01.2022, 15:38
One tam były tylko ktoś zarabiał na wwożeniu i wywożeniu donic z nimi ale pewnie tak urosły ze w stodole sie nie mieszczą
Franz Kafka
Franz Kafka 14.01.2022, 08:47
Oczywiście, że były drzewa w dużych, drewnianych donicach. Tylko nikt tego nie pielęgnował i uschły pewnie, a teraz ponownie to samo rozwiązanie tylko w/g "nowego " projektu??? Najpierw określcie się, co naprawdę chcecie w tym miejscu, placu do wszelakiego rodzaju imprez, uroczystości, lodowiska, czy też park miejski?? Przecież latem stoją pięknie ukwiecone donice, zimą choinki. A jak ktoś chce być w cieniu to niech idzie do parku.
Old Hrubieszów
Old Hrubieszów 15.01.2022, 21:27
Budkę z piwem chcę jak za starych dawnych lat tam stała i kilka drzewek. A nie sztuczne palmy w donicach, kącik relaksu na paletach budowlanych i Straż Miejską co sapie za uchem i do wszystkiego sie chce bezmyślnie przykleić mandatem, bo miałem takie przypadki.
uny
uny 12.01.2022, 13:58
co krok to prorok
czyli nic nie robić i słuchać jęków, że betonoza?
dobrze, że wreszcie próbują coś z tym zrobić
dostawca kostki granitowej
dostawca kostki granitowej 15.01.2022, 21:31
A nie betonoza ? Tyle w granicie koszt zae.....sty. Po to żeby drzewa zwozić w donicach- kolejne koszta. żeby wody opadowe ściekały bezpośrednio do uregulowanej Huczwy. I dziwicie się niskim poziomem wód druntowych, jak dla was taka betonoza jest piękna bo w dzieciństwie błoto na podwórku tylko było hahahah

Pozostałe