Hrubieszów: Podwyżka dla starosty

  • 11.01.2022, 09:03
  • par
Hrubieszów: Podwyżka dla starosty Obecnie starosta Aneta Karpiuk zarabia miesięcznie 20 tys. 130 zł (brutto), ale na rękę bierze znacząco mniej.
Starosta Aneta Karpiuk zarabia teraz ponad 20 tys. zł (brutto). Takie wynagrodzenie ustalili jej powiatowi radni podczas sesji 29 grudnia ub. roku.

Podwyżka wynagrodzenia starosty jest wynikiem zmian przepisów ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz zmian w innych ustawach, m.in. w ustawie o pracownikach samorządowych. Z nowelizacji przepisów wynika, że starosta powiatu od 60 do 120 tys. mieszkańców może otrzymać maksymalne wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10 430 tys. zł. oraz maksymalnie do 3450 zł dodatku funkcyjnego.

Czytaj także: Starosta biłgorajski część pensji odda na stypendia

Starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk otrzymała maksymalne dopuszczone ustawą stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Do tego doliczyć trzeba dodatek specjalny w wysokości 4164 zł oraz 2086 zł dodatku za wieloletnią pracę (wysługa lat). W sumie daje to 20130 zł (brutto). Ponadto staroście przysługują nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne. Uchwałę w sprawie podwyżki wynagrodzenia starosty poparła większość radnych powiatowych. Weszła ona w życie z dniem podjęcia (29 grudnia ub.r.), ale z mocą od 1 sierpnia 2021 r.

Przed tymi zmianami wynikającymi z nowelizacji przepisów ustawowych starosta hrubieszowski otrzymywała bez dodatku stażowego 9 960 zł wynagrodzenia (brutto). Na pobory starosty składało wynagrodzenie zasadnicze (4800 zł), dodatek funkcyjny (2100 zł) i dodatek specjalny 2760 zł. 

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miska ryżu
Miska ryżu Wczoraj, 05:18
Czy to prawda, że widziano w powiecie hrubieszowskim viceministra
sprawiedliwości Romanowskiego jak wręczał
z starostą Aneta Karpiuk nagrody za jakiś konkurs. Podobno wygrały panie z Trzeszczan. Coś cisza o tym konkursie a odsyłam na stronę FB pana ministra. Mam nadzieję, że przy okazji pogratulował koleżance z Solidarnej Polski otrzymanej i zasłużonej podwyżki. Brawo.
Krzysiek
Krzysiek 15.01.2022, 15:41
Sądzę że wreszcie zarząd i rada nadzorcza starostwa wraz z pana starościna załatwia sprawę wysypiska śmieci w. Szczyrzowie załatwiana od wielu lat nawet przez sądy sprawiedliwe sądzę że będzie to piorytetem rady w nowym roku powodzenia
Żaba znad Buga
Żaba znad Buga 15.01.2022, 22:34
Krzysiek cieszę się, że wierzysz, że starostą Karpiuk z Józefem Kuropatwą załatwią sprawę wysypiska w Strzyżowie. Sądzę, że obojgu na tym zależy. A może słyszałeś aby coś mówili o tym na sesjach Rady Powiatu. A może już sprawa jest załatwiona. Przepraszam ale czy tu nie chodzi o obszar Natura 2000.
xyz
xyz 13.01.2022, 19:47
Ponad 20 tys... Czy wyście tam wszyscy powariowali?? Dobrze ktoś napisał rasa panów... A reszta społeczeństwa po 2 tys...nie mówiąc o emerytach gdzie gro ludzi musi przeżyć za najniższą emeryture, a ile ona wynosi pani starosto?
Klub Plotyn
Klub Plotyn 12.01.2022, 22:16
Co wyliczę to wyliczę a najbardziej mi żal, kolorowych jarmarków i blaszanych zegarków.............cukrowej waty i z piernika chaty
Chciałbym być sobą. Chciałby być sobą wreszcie
Chciałbym być sobą. Chciałby być sobą wreszcie 15.01.2022, 22:06
A na FB radny z Trzeszczan Marek Ryś martwi się zarobkami Pana Wójta Stanisława Czarnoty i mówi coś o doświadczeniu że dlatego został pracownikiem SP ZOZ. Pytam o jakim doświadczeniu mowa czyżby sprzed 1989 roku. Tylko pytam?
Kierowca z OSP
Kierowca z OSP 12.01.2022, 21:25
Nie płacz kiedy odjadę....... wrócę to cię porzucę.
SEWERYN K.
SEWERYN K. 12.01.2022, 14:04
Smutne oczy, piękne oczy, smutne usta bez uśmiechu......... Annna Maria smutną ma twarz. Czemu ?. Ja bym się cieszył z takiej kasy.
😬
😬 11.01.2022, 23:52
I za co? To gruba przesada żeby zwykły człowiek pracujący fizycznie miał przeżyć za 2 tyś a drugi za siedzenie 20 tyś
Tiaa
Tiaa 11.01.2022, 16:48
To za te 5 miliony pozyskane przez 2 lata
No i za Proinwestycyjny budżet powiatu na 2022
Szok bo chyba z 8 miliony na inwestycje
Dla porównania powiat biłgorajski 80 milionów na inwestycje
Ja bym dał staroscinie 40 tys miesięcznie. Tak ciezko pracuje dla wszystkich
Franek z Janek
Franek z Janek 11.01.2022, 20:00
Jestem za a nawet dałbym 50 tysi miesięcznie, bo wydać 23 tyś. na zapłatę za jeden miesiąc dla firmy reklamującej dokonania i działalność bieżącą naszej pani, pochłonąć przeszło 50 kg. słodyczy za sześć miesięcy to nie lada wyczyn, wielu zazdrości a zdecydowana część z nas nie była by w stanie tego uczynić.( Oczywiście dla dobra mieszkańców)
Cukiereczek
Cukiereczek 12.01.2022, 08:40
To 50 kg cukierków na pół roku oznacza jedynie ok. 0,25 kg cukierków dziennie. A ona taka chudzieńka laseczka, że powinna zadbać by nie wpaść w nadmierne jednak zmniejszenie wagi.
ehh
ehh 12.01.2022, 08:30
50 kg słodyczy. Co się dziwić jak non stop konkurs kulinarny
konkurs plastyczny, a to dynia, a to piernik, a to pasztet,
a to wreszcie karp
Zdzichu Zebzda
Zdzichu Zebzda 11.01.2022, 16:20
To super wiadomość. A przy okazji zapytam czemu nie było uroczystego otwarcia środkowego fragmentu drogi powiatowej w Trzeszczanach. Nie było Wójta Gminy, Starosty Karpiuk, viceministra, księdza, członka zarządu Barczuka, drona, balonów zdjęć, dziećmi z kwiatami itp. I pytanie czy będzie kontynuowana naprawa drogi w stronę Hrubieszowa, czyli najgorszego odcinka przez Obrowiec. Czy ktoś zna odpowiedź
Skunks
Skunks 11.01.2022, 22:31
Petycja mieszkańców w sprawie budowy odcinka drogi w Obrowcu została uznana na ostatniej sesji za zasadną i została przyjęta przez radnych. Tylko w budżecie nie zabezpieczono środków finansowych na ten cel. Tak więc będzie budowana ale nie będzie. To tak jak z tym słynnym wyrokiem Józefa K. "Winny, niewinny"
Ale co tam drogi, chodniki i inne ważne dla mieszkańców sprawy. Grunt, że władza ma się dobrze i z górnej pólki daje sobie nawzajem podwyżki. Józik, o którego tak tutaj się ktoś martwi już wcześniej dostał podwyżkę z wyrównaniem od sierpnia. Toż oni tak ciężko pracują dla dobra mieszkańców, a ten niewdzięczny naród nie potrafi tego docenić.
.
Dla dobra bobra
Dla dobra bobra 11.01.2022, 15:58
Gratulacje jestem za a idąc za ciosem trzeba podwyżki dać dla vice starosty Katy, przewodniczącego Józefa Kuropatwy, członka zarządu Barczuka. Kto jest za ? Przypomnę zespoły muzyczne ostatnio dostały od powiatu ogromne wsparcie po aż 600 złotych !!!!!!!!!
Mat
Mat 11.01.2022, 12:44
Niech dla dobra mieszkańców przekaże tę podwyżkę na rzecz stypendiów dla uczniów albo domu dziecka czy hospicjum. Jest mnóstwo możliwości a wystarczą tylko dobre chęci.
Xxx
Xxx 11.01.2022, 10:19
Polski Ład....Rasa Panów.

Pozostałe