Tyszowce: Na ten nowy rok

  • 14.01.2022, 07:01
  • m
Tyszowce: Na ten nowy rok Fot. pixabay.com
Do tyszowieckiej rady miejskiej dołączył nowy radny. Rada uchwaliła wyższe stawki wynagrodzenia dla siebie i dla burmistrza. W miasteczku przybyła nowa ulica, dokładniej to nazwano uliczkę dotychczas bezimienną. Z takimi to nowościami weszły Tyszowce w 2022 rok.

Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście, obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców – te słowa wypowiedział nowy radny Wojciech Tomasz Karpiński, który zajął w radzie miejsce Pawła Kościołko (jesienią zrezygnował z mandatu), i tym samym oficjalnie dołączył do tyszowieckiej rady.

Rada już w uzupełnionym składzie podjęła podczas ostatnich sesji w minionym roku szereg uchwał. To m.in. podwyżka wynagrodzenia dla burmistrza. Uchwalono, że burmistrz Andrzej Podgórski otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 9 tys. zł, dodatek funkcyjny w wys. 2,5 tys. zł oraz dodatek specjalny w wys. 3,450 zł. Co razem daje 14950 zł (do tego dolicza się jeszcze dodatek stażowy). To nieco powyżej minimalnej kwoty ustalonej w ustawie – 13963 zł. Ta maksymalna wynosi 19470 zł.

Diety podnieśli sobie także radni. Przewodniczący rady dostaje teraz 1400 zł miesięcznie, wiceprzewodniczący 800 zł. Radni za udział w sesji 300 zł, a za udział w posiedzeniach komisji stałych i doraźnych 200 zł. Także 200 zł dostaną za udział w sesjach, komisjach stałych oraz naradach sołtysów zwoływanych przez burmistrza.

Na koniec ubiegłego roku nazwę dostała droga wewnętrzna w Tyszowcach (łączy się z u. Szwedzką) oznaczona w ewidencji gruntów jako działki o numerach ewidencyjnych: 1651/7 i 1651/13. Teraz jest to ulica Zacisze.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?  Skok na kasę ?
? Skok na kasę ? 14.01.2022, 08:49
Skok na kasę , tak wygląda burmistrz i rada .

Pozostałe