Bełżec: Dla mieszkańców i turystów

  • 13.01.2022, 06:58
  • m
Bełżec: Dla mieszkańców i turystów Fot. Facebook PZW Bełżec Zagóra w grudniowej scenerii.
Wiosną rozpocznie się kolejny etap prac służących rozbudowie oferty turystycznej gminy Bełżec. Chodzi o budowę pomostów wędkarskich przy zbiorniku wodnym Zagóra I.

Jakoś tak się składa, że bełżeckim samorządowcom dobrze udaje się kończyć rok, a przynajmniej jeśli o turystyczne inwestycje chodzi. W grudniu 2019 r. gmina złożyła za pośrednictwem Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Roztocze” wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego o dofinansowanie projektu pn.: ”Utworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji poprzez wykonanie promenady dydaktycznej wraz z małą architekturą przy zbiorniku wodnym Zagóra I”. Pieniądze na ten cel dostała.

Zgodnie z założeniami zadanie wykonano do końca 2020 r. W ramach projektu powstały ścieżki i chodniki o łącznej powierzchni ponad 580 mkw, Wykonano tzw. promenadę dydaktyczną z tablicami informacyjnymi o gminnych pomnikach przyrody i gospodarstwie rybackim. Wybudowano altanę – chatkę wędkarską ze stołem i ławami, a obok miejscem na grilla. Zadbano też o stojaki na rowery, kosze na śmieci i ławki. Wzdłuż chodnika postawiono lampy solarne. Posadzono drzewa i krzewy, wiosną posiane będą trawy i kwiaty. Całość prac kosztowała ponad 72 tys. zł. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego wyniosło 47 500 zł.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe