Tomaszów Lubelski: "Dwójka" z laboratorium przyszłości

  • 13.01.2022, 06:03
  • m
Tomaszów Lubelski: "Dwójka" z laboratorium przyszłości W przekazaniu sprzętu uczestniczył również burmistrz Wojciech Żukowski.
Jako pierwsza w powiecie tomaszowskim, ale też jedna z pierwszych w Polsce, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim otrzymała nowoczesne sprzęty robotyki, wirtualnej rzeczywistości oraz druku 3D, dostarczone przez firmę Laboratoria dla szkół.

Projekt Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak informuje ministerstwo, celem tej inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe w wysokości ponad miliarda złotych na zakup sprzętu. Będą mogły się z niego cieszyć wszystkie podstawówki w Polsce. Tomaszowska „dwójka" jako jedna z pierwszych w Polsce dostała go 31 grudnia ub. roku. Sprzęt dostarczyli reprezentujący firmę Laboratoria dla szkół Monika Kirol i Marek Dorsz.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe