Józefów: W sprawie śmieci

  • 14.01.2022, 06:06
  • lew
Józefów: W sprawie śmieci
W tym roku odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych w gm. Józefów będzie nadal zajmować się Spółdzielnia Socjalna Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej. Takie same jak dotąd będą również zasady i częstotliwość odbioru śmieci, zmianie uległy stawki opłat śmieciowych.

W okresie letnim (od kwietnia do października) odpady zmieszane i biodegradowalne będą zabierane dwa razy w miesiącu. W pozostałym okresie – raz w miesiącu. Spółdzielnia, która wygrała przetarg, ma również zorganizować dwie mobilne zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pierwsza jest planowana na czerwiec, druga odbędzie się w grudniu.

Stare opony oraz odpady budowlane i rozbiórkowe – tak jak dotąd – będzie przyjmować Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ul. Romanowskiego 25. Każde gospodarstwo może do PSZOK oddać rocznie 4 opony oraz pół tony odpadów budowlanych i rozbiórkowych.

Od 1 stycznia w gm. Józefów obowiązują nowe, wyższe stawki opłat śmieciowych. Stawka podstawowa wynosi 17 zł od osoby, ale właściciele gospodarstw, którzy nie oddają śmieci biodegradowalnych tylko gromadzą je na indywidualnych kompostownikach, mogą korzystać z ulgi w wysokości 2 zł od osoby.

Nowa umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych przez Spółdzielnię Socjalną Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej będzie obowiązywać przez rok.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe