Tarnogród czeka na obwodnicę

  • 13.01.2022, 06:00
  • lew
Tarnogród czeka na obwodnicę Obecnie trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 835 z Biłgoraja – przez Tarnogród – do granicy województwa.
Mieszkańcy Tarnogrodu doczekają się budowy obwodnicy, która odciąży ruch na drodze wojewódzkiej nr 835. Rządowe wsparcie wyniesie 70 proc. wartości zadania.

Obecnie ruch na drodze wojewódzkiej nr 835, która prowadzi od Lublina do Grabownicy Starzeńskiej k. Sanoka i łączy województwo lubelskie z podkarpackim, jest bardzo duży. Przebiegająca przez Tarnogród trasa powoduje duże obciążenie i zagrożenie bezpieczeństwa w lokalnym ruchu drogowym. Mieszkańcy od lat domagali się wyprowadzenia ruchu tranzytowego z miasteczkach. Warto przypomnieć, że w konsultacjach społecznych dotyczących budowy obwodnicy miasta Tarnogród wzięło udział w październiku około 250 osób.

– To długo oczekiwana przez mieszkańców tej części powiatu biłgorajskiego inwestycja – powiedziała poseł Beata Strzałka. – O jej budowę starałam się wspólnie z wicemarszałkiem Michałem Mulawą. Był to jeden z punktów mojego programu wyborczego.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe