Zamość: Radni budowie bloku mówią NIE

  • 12.01.2022, 06:06
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Radni budowie bloku mówią NIE Inwestor chce postawić na swojej działce blok z maksymalnie 40 mieszkaniami i 7 lokalami usługowymi na parterze.
Inwestor, który przy ul. Prymasa Wyszyńskiego w Zamościu chce wybudować mieszkania i lokale usługowe, znowu poszedł do sądu.

Po tym jak zamojscy radni po raz drugi nie zgodzili się na to, aby PR-BUD Development w trybie ustawy lex deweloper przy ul. Prymasa Wyszyńskiego wybudował blok z mieszkaniami i lokalami usługowymi, inwestor po raz drugi poszedł do sądu. Rada Miasta Zamość ma do 18 stycznia czas na przygotowanie i przyjęcie stosownej uchwały i przekazanie jej do WSA w Lublinie.

Otrzymaliśmy informację, że inwestor złożył 4 stycznia do sądu skargę na uchwałę Rady Miasta Zamość nr 38/560/2021, zarzucając radzie naruszenie przepisów specustawy – mówi Piotr Błażewicz, przewodniczący RM Zamość. – Mamy teraz 14 dni na przekazanie do WSA uchwały, nad którą pochyli się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, a następnie będzie procedowana na sesji, która zostanie zwołana prawdopodobnie na 17 bądź 18 stycznia.

Epopeja z działkami

Działka przy ul. Prymasa Wyszyńskiego, na której PR-BUD Development chce postawić blok z 36-40 mieszkaniami i 7 lokalami usługowymi na parterze, to jeden z najbardziej spornych terenów w Zamościu.

– W 2018 r. zaczęła się ta epopeja – przypomniał na przedostatnie sesji radny Franciszek Josik.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe